Interiér

Studentský pokoj: Inspirace a fotogalerie

Pokud vybavujete studentský pokoj, využijte několik zásad, které pomáhají studentům k soustředění a umožňují efektivní plnění každodenních povinností. Co patří do správného pokoje pro studenty?

Vsaďte na modulový nábytek

Všichni mladí lidé mají rádi dynamiku a změnu. Proto promyslete výběr skříní a nábytku. Zvolte spíše modulový nábytek ve stylu stavebnice, jehož vzhled budete moci občas přeskládat a změnit a postupně k němu přidávat jednotlivé prvky tak, jak student poroste, anebo se budou měnit jeho potřeby. Důležité je, aby měl student dostatek místa na učebnice, knihy, počítač a další předměty.

Psací stůl

Nejdůležitější součástí studentského pokoje je kvalitní a stabilní psací stůl. Jeho základ by měla tvořit dostatečně velká a hluboká deska, aby na ní bylo dost prostoru pro počítač a klávesnici. Monitor dejte do úrovně očí. Zápěstí by mělo být vyrovnáno rovnoběžně s podlahou. Tak může student zaujmout správnou polohu při všech činnostech.

Deska stolu by měla být vysoká 70 až 78 cm a hloubka 55 až 60 cm.

Ergonomická židle

Pohodlná, funkční, ergonomická židle by měla být zvolena tak, aby se nohy studenta dotýkaly země. Kvůli růstu doporučujeme model s nastavitelnou polohou sedáku a židli na kolečkách s měkkým a pružným tělem. Abyste zabránili špatnému držení těla, vybírejte židli se zádovým opěradlem, které bude podpírat páteř. Doporučujeme i loketní opěrky a opěrku hlavy.

Správné umístění židle a stolu

Aby byla zajištěna správná ergonomie prostoru, nedávejte stůl zády k oknu ani ke dveřím. V případě dveří se jedná o psychologický aspekt potřeby bezpečí a možného přivítání návštěvy. Optimální je umístit stůl v souladu s přirozeným světlem, což umožňuje dostatek světla na čtení a studium. Pokud je pracovní stůl umístěn zády k oknu, na obrazovce počítače se vytváří odlesky nepříjemné pro oči. Přirozeného světla má na stůl doléhat co nejvíce. Doplňte vhodné umělé osvětlení.

Optimální osvětlení

Správná kompozice interiéru a kombinace barev pomohou opticky vnést světlo do místnosti. Proto se podívejte, jak snadno vymalovat. Světlé pastelové nebo tlumenější odstíny na větších plochách opticky zvětšírozjasní pokoj. Jasné a výrazné odstíny pak vyniknou na detailech, doplňcích, drobnějších kusech nábytku či obalech na pokojové rostliny. Umělé osvětlení stolu musí být na opačné straně ruky, kterou student píše. Stolní lampička musí mít nastavitelný světelný zdroj.

Úložné prostory

Volte modely a sestavy, které se přizpůsobí estetickému, funkčnímu a prostorovému požadavku. Můžete zvolit otevřený policový systém nebo smíšenou verzi otevřených a uzavřených modulů, kam předměty schováte a usnadníte studentům úklid. Modulární knihovny jsou velmi variabilní. Díky mnoha konfiguracím plně využijete úložný prostor a můžete sestavit originální kompozici nábytku.

Často kladené dotazy

Jak rozdělit studentský pokoj?

V případě sdíleného pokoje dvěma sourozenci lze použít jeho část jako oddělující prvek, který umožní oběma vymezit soukromý prostor. Výhodou je třeba oboustranná knihovna. Pokoj můžete rozdělit příčkou, závěsem, paravánem, knihovnou i šatní skříní. Společný nábytek dejte do středu pokoje, aby se sourozenci při přecházení z jedné části místnosti do druhé vzájemně nerušili.

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *