3-dverova-satni-skrin-montana-s3d_1_PR
Domácnost

Jak na výběr skříně do nové domácnosti?

Při zařizování domácnosti hraje dosti podstatnou roli úložný prostor. Nikdo nechce, aby se mu oděvy a další předměty jen tak válely po zemi a dělaly doma nepořádek. Proto je vždy důležité zvolit vhodné komody a skříně. Jaké jsou v této oblasti aktuální trendy?

Šatní skříň

Základem každého bytu, potažmo rodinného domu, jsou šatní skříně. I v malém bytě by měly najít své jisté místo, ať už by šlo jen o malé skříňky, které se vejdou třeba do rohu místností. Vždy je podstatné, abyste měli vyřešeno členění, jinak budete mít v oblečení nepořádek.

Velikost

Všechny šatní skříně mají být specifikované dle toho, nač mají být použity. Proto si rozmyslete, zda jsou určené pro obleky, saka, případně jiné dlouhé oblečení. S tím souvisí také vnitřní členění. Více přihrádek znamená, že uvnitř skříně bude méně užitného prostoru, avšak budete zde mít například více místa pro drobné věci, jakou jsou ponožky, spodní prádlo apod.

Umístění

V menších pokojích je nepochybně důležité sledovat rozměry šatní skříně. V malých panelových bytech se nejvíce uplatní rohová skříň, kterou lze instalovat přímo ke zdi, aniž by zde zůstávala přebytečná mezera mezi nábytkem a stěnami. Úspora místa může být vyřešena rovněž tím, že se zvolí šatní skříň s posuvnými dveřmi, protože pak není nutné počítat s volným prostorem před samotnou komodou, aby se dala otevírat.

Design a materiály

Komody a skříňky lze umně sladit s ostatním nábytkem. Nejpoužívanějšími materiály jsou stále dřevo a plast, byť druhá varianta je spíše levnější a nikoliv elegantnější variantou. Pakliže chcete opravdovou kvalitu, která vám vydrží spoustu let, je nejlepším řešením zvolit skříň z masivu. Masivní dřevo působí efektně, zároveň u tohoto materiálu oceníte dlouhou trvanlivost a minimální nároky na údržbu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *