Dům

Jak zastínit balkón?    

Jestliže právě řešíte vhodný způsob zastínění balkónu, inspirujte se v našem článku. Zejména zasklený balkón na jižní stranu v létě občas přináší nesnesitelné horko. Existuje celá řada možností, jak takový balkón zastínit. Každá z nich má své výhody i nevýhody. Pojďme se podívat na pár způsobů, jak balkón vhodně zastínit a zatemnit.

Závěsy na balkón

K zakrytí balkónu můžete použít jednoduché balkonové závěsy. V tomto případě jenutné nechatzasklení alespoň částečně pootevřené, aby mohl na balkón proudit vlahý letní vánek. Okrasu může tvořit třeba monstera. Tato zajímavá varianta sice není tak účinná jako žaluzie či rolety, poradíte si s ní však sami. Pořiďte si na závěsy světlou látku, která tak nepřitahuje sluneční paprsky. Klasickou bílou nic nezkazíte.

Odrazová fólie

Odrazová fólie se lepí na sklo pomocí lepicí pásky, kde odráží sluneční záření. Můžete si ji také nalepit na zasklení balkónu a nahradit tak klasické vnitřní či vnější rolety nebo žaluzie. Na výběr je k dispozici široká nabídka různých barev a designů odrazových fólií. Nevýhodou však je, že přes tuto fólii neuvidíte ven.

Slunečník na balkon

Nejjednodušší způsob jak vytvořit stín na balkónu je slunečník. K dispozici jsou dnes nejen kulaté, ale i čtvercové, obdélníkové a půlkruhové slunečníky. Ty se pak dají vhodně umístit ke stěně domu tak, aby nám zabíraly co nejméně místa a současně poskytovaly maximum stínu. Volte kvalitní konstrukci slunečníku, která je stabilní a s kvalitním potahem, který vám vydrží mnohem déle než jednu sezónu. Dobrou stabilitu zajistíte kvalitním ukotvením do mobilního stojanu na podlaze balkónu.

Markýzy na balkon

Nad balkón nebo lodžii si můžete pořídit i stále oblíbenější markýzy, které tento prostor výborně zastíní. Fungují podobně jako slunečník a dost tepla nám propustí dovnitř. Je to však vhodná varianta, která balkón zakryje a současně zvenku skvěle vypadá. Markýzy fungují i jako originální designový prvek. Navíc mohou být ovládány nejen ručně, ale i pomocí motorku, třeba dálkově, díky mobilnímu telefonu.

Balkónové rolety

Skvělým řešením, jak zatemnit balkón, jsou rolety na balkón. Můžete zvolit vnitřní nebo vnější rolety podle toho, jak je pro vás technicky možné tam balkónové rolety instalovat. Vnější balkonové rolety jsou o něco efektivnější, prostor i odhluční, udrží za okny balkónu světlo a hlavně teplo. Oproti tomu vnitřní balkónové rolety zadrží jen světlo, ale teplo na balkón částečně propouštějí. S vhodnou regulací můžete pěstovat třeba i rajčata na balkóně.

Balkónové žaluzie

K zastínění balkónu před sluncem a teplem se často používají i balkónové žaluzie. Žaluzie na balkón mohou být vnitřní nebo vnější. Obecně nám vnější balkonové žaluzie udrží za oknem i teplo a prostor odhluční, vnitřní balkonové žaluzie už je zase propouští. Je u nich však snadnější montáž, kdežto vnější žaluzie někdy namontovat vůbec nejde. Na výběr je široké spektrum nejrůznějších druhů žaluzií. Pro doplnění estetiky doporučujeme zasadit na balkon květiny do truhlíku.

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *