Aroma difuzér
Interiér

Jak získat provoněnou domácnost? Využijte k tomu difuzéry

V domácnosti se nezřídka stane, že to v ní moc nevoní. Postará se o to třeba připálený kastrol. Připálenina dokáže negativně ovlivnit vzduch v celém bytě. Pak stačí, aby někdo přišel do bytu, a hned u vstupu mu do nosu trkne zápach z kuchyně, který se dostal až do chodby. Mít provoněné bydlení lze zajistit vonnými svíčkami, aromatickými lampami i praktickými difuzéry. Jaká je jejich nabídka na trhu?

Proč difuzér používat

V nabídce kamenných prodejen a internetových obchodů jsou hned tři typy difuzérů – ultrazvukový, elektrický nebo aroma difuzér. Jejich účel je jasný, mají za úkol zlepšit ovzduší v bytě, ve kterém to často nemusí zrovna vábně vonět. Přitom právě vůně dokáže člověka příjemně naladit a vylepšit i stav jeho psychického rozpoložení.

Jak difuzér pracuje

V minulosti lidé často pro provonění své domácnosti využívali různé aromatické bylinky, nejčastěji levanduli či meduňku. V současné době máme k dispozici již zmíněné difuzéry, které eliminují okolní pach a provoní vzduch v pokoji oblíbenou vůní. Když si vyberete ultrazvukový difuzér, poslouží vám zároveň i jako zvlhčovač, případně LED podsvícení. Nejjednodušší je tyčinkový aroma difuzér, do něhož se vloží lahvička s vonnou esencí. Když zapojíte elektrický difuzér do zásuvky a nakapete do něho esenciální olej, pak ho bude do okolí vypařovat.

Jaké jsou nejlepší esenciální oleje

Esenciální oleje se používají do difuzérů a slouží k provonění interiéru. Kromě toho mají i terapeutické účinky. Dokážou uvolňovat napětí a úzkosti, odstraňují bolesti hlavy, zlepšují dýchání. Pokud si vyberete kvalitní 100 % přírodní olej, získáte tu nejlepší kvalitu. Volit lze z vůně dřeva, fenyklu, zázvoru, čaje, medu, hřebíčku i cypřiše. V nabídce jsou citrusové vůně, aroma šalvěje, skořice, cedru, kardamomu a dalších. Esenciální olej a jeho aroma vás nabije pozitivní energií, vzbudí ve vás pocity štěstí a uklidní vaše smysly.

Zdroj obrázku: DC Studio / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *