Výhody a nevýhody koberce
Interiér

Výhody a nevýhody koberce

Jakou podlahu položíte do svého nového příbytku? Pokud si pokládáte tuto otázku, máme pro vás odpověď. Co to zkusit s klasickým, nadčasovým kobercem? Koberec se hodí takřka do všech místností domu. Jen chodba, koupelna a kuchyně se bez něj obejde (sem volte například dlažbu, která se snadno omývá a která je tak odolná vůči nečistotám). Pokud se pro koberec rozhodnete nebo pokud stále nad tímto typem podlahy váháte, máme pro vás seznam výhod a nevýhod.

i když si mnozí lidé myslí, že koberce jsou dnes nemoderní, opak je pravdou. Zejména koberce s vysokým chlupem jsou velmi atraktivní, protiskluzové se hodí do dětských pokojů, plyšové koberce jsou součástí každé moderní ložnice. V případě, že se rozhodnete pro koberec, vaše domácnost moderní zůstane. Samozřejmě pokud si nezvolíte abstraktní vzory, které se nosily v minulém století.

Jestliže nad koberci neustále váháte, pomůžeme vám. Zde je seznam výhod a nevýhod.

Výhody koberce:

  • cena
  • vzhled

Hlavní výhodou je cena. Koberce dnes nekoupíte za desetitisíce, je možné je koupit za velmi atraktivní ceny. Jak jsme zmínili, dnes jsou moderní zejména koberce s vysokým chlupem nebo protiskluzové či plyšové koberce. Ty navíc nádherně vypadají – vzhled je tedy další výhoda tohoto typu podlahy. Nicméně koberce jako takové se nehodí do každé místnosti, oceníte je ve zmiňované ložnici či dětském pokoji.

Nevýhody koberce:

  • údržba
  • nízká životnost

I koberce mají své nevýhody – jak se říká, každý rub má svůj líc. V případě koberců vás překvapí nízká životnost. Koberce zkrátka ani při pravidelné údržbě nevydrží tak dlouho, jak by měly. S nízkou životností jde ruku v ruce zmiňovaná údržba. Pokud se na koberec něco vylije, pokud na koberci zaschne čokoláda či cokoli jiného, jde to jen těžko dolů. Pokud tedy nepatříte k lidem, kteří by koberec chtěli neustále drhnout, raději si ho nepořizujte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *