Pět našich zlozvyků, které nám zvyšují náklady za energie
Domácnost

Pět našich zlozvyků, které nám zvyšují náklady za energie

Přemýšlíte nad tím, jak ušetřit na energiích? V nedávné době jsme se doslechli o tom, že se budou energie zdražovat. Bohužel nebude zdražovat jen pár dodavatelů, nýbrž všichni. To si zkrátka aktuální ekonomická situace žádá. Mnozí lidé tak nevědí, co mají dělat, nechtějí za energie doplácet. Právě jim doporučujeme zbavit se zlozvyků, které jim jen zvyšují náklady za zmiňované energie. Jestliže své zlozvyky odbouráte, nebudete nemile překvapení z počátku roku, až vám přijde tak obávané vyúčtování.

Pokud nevíte, jakých zlozvyků se dopouštíte, rádi vám je představíme. I když nad nimi kroutíte hlavou, položte si ruku na srdce – opravdu se nedopouštíte žádného zlozvyku, který níže popisujeme?

1) Topíte panu Bohu do oken

Jelikož začala topná sezona, většina domácností ustavičně topí. Minimálně polovina z nich však při topení také větrá. Samozřejmě, větrat je povolené, dokonce se to doporučuje (do místností domu musí proudit čerstvý vzduch), ovšem když topíte, větrejte jen ve chvilkových, v pár minutových intervalech. Pokud budete větrat dlouhé hodiny v kuse, topíte doslova panu Bohu do oken.

2) Nezhasínáte

A teď si odpovězte pravdivě – zhasínáte vždy, když opouštíte místnost domu? Pokud ne, začněte. I takto vyhazujete peníze z okna. Zhasínejte vždy a za všech okolností, váš dům nemusí svítit jako vánoční stromeček.

3) Nemáte LED žárovky

Jaké žárovky se skrývají ve svítidlech vašeho domu? LED žárovky to v drtivé většině případů nejsou. V případě, že nemáte zatím LED žárovky ve svítidlech v domě, investujte do nich, vyplatí se to. I když nejsou zrovna levné, jsou velmi úsporné.

4) Nemáte termostat

Během topné sezony se vyplatí mít termostat, který bude regulovat teplotu v domě v době, kdy doma nebudete. Termostat se postará o to, aby v době vaší nepřítomnosti nebyly místnosti vytápěny zbytečně. Když však budete mířit domů, na uvítanou vám zatopí, abyste přišli do tepla.

5) Topíte do zdi

Máte za topením alobal? Pokud ne, ihned si ho na zeď nalepte. Alobal totiž zabrání tomu, abyste topili do chladných zdí. Teplo tak bude proudit pouze do interiéru, vytopí ho tedy rychleji a nebudete tolik tepla potřebovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *