povlečení_vesna_PR
Domácnost

Jak vybrat kvalitní povlečení

Povlečení, deka a prostěradlo mají jedno společné, bez nich se člověk pořádně nevyspí. Asi všichni se chtějí ráno probudit nejen s dobrou náladou, ale i svěží. Pokud má člověk pohodlnou postel, polštář pod hlavou měkký tak akorát a příjemně teplou deku, není pochyb o tom, že právě tyto zdánlivé maličkosti mohou přispět k dobré náladě. Patří k tomu i povlečení, které dodává útulnost každé ložnici. Jestliže je povlečení prostěradlo z vhodného materiálu, který je příjemný nejen na dotek, může se člověk zachumlat do peřin ještě alespoň na malou chvíli.

Kvalitní materiál tvoří základ

Dnes se dá sehnat prakticky cokoliv. Může to být nejen deka s měkkého mikroplyše, prostěradla v různých velikostech a pro různé druhy matrací, a také povlečení, které je v určitých směrech potřeba vybírat nejen podle barev. Mnohé ženy si povlečení vybírají právě podle barev, které se jim hodí do interiéru. Důležitý je ale materiál. Někdo má raději teplý příjemný flanel, jiný zase chladnější satén nebo bavlnu. Tady je výběr tedy individuální a ženy by měly vědět, že je dnes i mnoho nekvalitního materiálu a to se odrazí i při užívání povlečení. Znamená to, že takový materiál nevydrží vyšší teploty při praní a sušení prádla, obsahuje hodně umělých vláken a některé materiály nejsou vůbec vhodné pro jedince trpící alergiemi.

Rozměr je také důležitý

Zákazníci mnohdy udělají chybu při zakoupení povlečení, kdy až doma zjistí, že povlaky a polštáře nemají stejný rozměr. Je to nemilé a lidé jsou pak nuceni zboží vrátit anebo se uchýlí k přešití povlečení. Je to zcela zbytečné, protože pokud bude člověk vědět přesný rozměr deky a polštáře, těmto nepříjemnostem se vyhne.

Inspirace na vánoční dárky

A jelikož se blíží Vánoce, může být povlečení či jiný bytový textil vhodným dárkem. Na internetu lze najít mnoho nápadů, jak potěšit své blízké. Velký zájem je například o dekorativní polštářky, přikrývky, ubrusy a kuchyňské chňapky, ale i záclony nebo koupelnový textil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *