Netradiční pokojové rostliny, do nichž se zamilujete na první pohled
Domácnost

Netradiční pokojové rostliny, do nichž se zamilujete na první pohled

Co vám dokonale zpestří domácnost? To jedině květiny! Mnozí lidé si kupují zejména bytové doplňky, jenže bytové doplňky nejsou tak krásné jako samotné květiny. V případě, že se rozhodnete investovat do pokojových květin, dobře si rozmyslete, do jakých konkrétních květin budete investovat. Mějte na paměti své časové možnosti, pro časově vyčerpané jsou zde stálezelené rostliny, pro ty, kteří mají času trochu víc, jsou zde klasické kvetoucí rostliny, které si zamilujete zejména proto, že kvetou do barev duhy. Pokud máte času trochu víc a rozhodnete se pro klasické kvetoucí rostliny, investujte do netradičnosti – tu vám bude každý závidět.

Když se řeknou kvetoucí pokojovky, lidem se ihned vybaví klasické velké orchideje, které jsou tedy opravdu náročné na pěstování, či fialky, jež jsou zase drobné, ale také velmi krásné. Během vánočních svátků zpestří domácnost ještě vánoční hvězda, v létě se okenní parapety rozzáří díky muškátům. Jenže tím to hasne. Existují však netradiční pokojové rostliny, které si zamilujete na první pohled.

Znáte hvězdník?

Jestliže už uvažujete nad tím, jak bude vypadat vaše vánoční domácnost, doporučujeme investovat do hvězdníku. Jedná se o pokojovou rostlinu, která je velmi exotická, ale není nijak náročná. Vyžaduje to, co vánoční hvězda. Nicméně hvězdník se pyšní i osmi krásnými květy, které rostou na vysokém tlustém stonku. Rostlinu je možné zakoupit v mnoha barevných provedeních, nejčastěji kupované jsou červené a také bílé hvězdníky.

Tato krásná pokojová rostlina připomínající svým tvarem hvězdu se stala doslova hitem. Už ji máte taky?

Mini orchideje jsou něžné, leč výjimečné

Netradiční pokojovou rostlinou jsou také mini orchideje. Od klasických orchidejí se logicky odlišují svou velikostí. Pokud vás trápilo, že jste velkou orchidej neměli, kam dát, s malou orchidejí tento problém mít nebudete. Vejde se totiž opravdu kamkoli. Co se týče péče, pečujete o ni stejně jako o klasicky velké orchideje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *