Čtyři stálezelené pokojové rostliny určené i začínajícím pěstitelům
Domácnost

Čtyři stálezelené pokojové rostliny určené i začínajícím pěstitelům

Přemýšlíte nad tím, jak oživíte svou domácnost? V ideálním případě se vydejte do zahradnictví nebo květinářství, kde si zakoupíte velké množství krásných květin. Květiny se podílí na příjemné atmosféře, která panuje v domácnosti. Pokud patříte k lidem, kteří jsou časově vyčerpaní a nemají se čas starat o pokojové rostliny, pořiďte si stálezelené pokojové rostliny, které jsou určené zejména začínajícím pěstitelům. Nejsou nijak náročné, vyžadují jen občasnou zálivku, dobré světlo a občasné kropení.

Ať už jste časově vyčerpaní nebo se řadíte k pěstitelům-amatérům, stálezelené rostliny si díky jejich nenáročnosti zamilujete. Do této skupiny se však řadí mnoho květin, proto přinášíme tipy na čtyři z nich, abyste nemuseli trávit dlouhé hodiny v obchodech. Čtyři níže zmíněné pokojové rostliny jsou vděčné a krásné, navíc se hodí do každé moderní domácnosti.

1) Zamioculcas

Zamioculcas nebo také zamiokulkas je krásná stálezelená pokojová rostlina, kterou si zamilujete i pro její vzhled. Má tlusté, pevné stonky, na kterých rostou lesklé listy, které milují kropení. Zamioculcas se zalévá v době, kdy je substrát suchý, nikdy se nezalévá tehdy, kdy je ještě vlhký. Před každým zaléváním proto zapíchněte do zeminy špejli – pokud se zemina přichytí na špejli, na zalévání je ještě čas.

2) Břečťan

Břečťan pěstujeme zejména venku na zahradě, ale zahrada není jediné místo, kde můžete břečťan pěstovat. Líbí se mu také na okenních parapetech. Myslete však na dostatečné zalévání, aby vám neuschnul. I kropení je na místě.

3) Dracéna

Krásná a střapatá – tak lze popsat další stálezelenou rostlinku v pořadí. Dracénu je možné koupit si vysokou, ale také drobnou v malém květináči. Miluje stanoviště s rozptýleným, přirozeným světlem, zalévá se podobně jako zamioculcas. Miluje kropení – na dlouhé střapaté listy se často usazuje prach.

4) Palma

Drahá, přesto tak krásná! To je palma. Palma vyžaduje speciální substrát a místo s rozptýleným světlem. Ze všech zmiňovaných stálezelených rostlinek je palma nejnáročnější, ale není ani zdaleka tak náročná jako třeba orchidej.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *