fotovoltaika-gottwald_PR_
Domácnost

Jak získat dotace na fotovoltaiku?

Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím dotací podporuje investice, které vedou k ekologičtějšímu bydlení. Jednou z oblastí, na které se dají dotace využít, jsou i fotovoltaické elektrárny pro rodinné domy. Jak tedy získat dotace na fotovoltaiku?

Dotace na fotovoltaiku jsou poskytovány v rámci programu Nová zelená úsporám, který běží od roku 2015 do konce roku 2021. Je možné, že poté přijde nějaký nový dotační program, ale zatím si nikdo neodváží tuto věc odhadovat. Proto pokud o fotovoltaickém systému uvažujete, na nic nečekejte. Kontaktujte odborníky, například firmu Gottwald, jež nabízí kvalitní řešení US firmy Alpha Storion. Pomůže vám na něj vyřídit dotace.

Stát vás podpoří v rozmezí 35 000 až 150 000 korun

Jak vysoké dotace fotovoltaika umožňuje? V rámci Nové zelené úsporám je možné na veškeré instalace fotovoltaiky se zahájením od začátku roku 2016 do konce roku 2021 získat 35 000 až 150 000 korun. Požádat o příspěvek lze před zahájením, v průběhu i po dokončení realizace fotovoltaického systému pro rodinný dům.

Výše příspěvku je určena podle podoblasti, je rozdíl, zda máte solární fotovoltaický systém pro ohřev teplé vody, nebo s akumulací elektrické energie. Rozdíly jsou také v celkovém využitelném zisku. Kromě toho existuje horní hranice, nikdy nedostanete dotaci vyšší než 50 % řádně doložených výdajů.

Se splněním všech podmínek nejlépe pomohou odborníci

Podmínek pro získání dotace je dost, avšak odborníci je mají v malíčku. Kdo chce dotaci získat, ten by se měl obrátit raději na profesionály, již pomohou s vyřízením veškerých formalit. Vypracují odborný posudek, žádost distributorovi energií, projektovou dokumentaci i revizní zprávu.

Zpravidla vám toto vyřeší firmy, které fotovoltaické systémy instalují, jednou z nich je i zmiňovaná společnost Fotovoltaika-Gottwald. Má Osvědčení o získání profesní kvalifikace – Elektromontér fotovoltaických systémů, jež je pro získání dotace nutností. Můžete si tedy být jistí, že se svěřujete do rukou správné osoby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *