Zázrak v kredenci: Ocet na okna i na vodní kámen
Domácnost

Zázrak v kredenci: Ocet na okna i na vodní kámen

Málokterá hospodyňka si uvědomuje, jaký zázrak skrývá ve své kredenci. V současné době se většina hospodyněk při uklízení obrací na chemické přípravky, které žádá o pomoc. Jenže chemické přípravky nejsou vždy tou nejlepší volbou, navíc mohou být škodlivé. Při uklízení to raději zkuste se zázračnými pomocníky, které obvykle používáte jen při vaření. Například takový ocet je doslova zázrak!

Ocet se nejčastěji používá při přípravě salátů nebo se přidává do dresingů. Je nedílnou součástí rajské omáčky, přidává se často také do boloňské omáčky. Ocet je ale možné využít i při uklízení, zatočí nejen se zašpiněnými okny, ale také zatočí s vodním kamenem.

Ocet a vodní kámen

Trápí vás vodní kámen v konvici nebo v hlavici sprchy? Nemusíte kupovat konvici novou, nemusíte pořizovat ani novou hlavici na sprchu. Stačí, když vodní kámen odstraníte. Je to rychlý proces, který trvá pár minut, u sprchové hlavice se jedná o půlhodinový proces.

V případě likvidace vodního kamene ve varné konvici postupujte následovně: do varné konvici napusťte trochu vody a přilijte ocet. Zapněte konvici a po ukončení varného procesu zapněte konvici znovu. Je dobré ji vyvařit minimálně dvakrát, ať máte jistotu, že se vodní kámen odstranil. Následně jen octový roztok vylijte do dřezu a pořádně vypláchněte. Na vylití octového roztoku nezapomínejte, ať si jím náhodou nezalijete kafe.

Co se týče boje s vodním kamenem ve sprchové hlavici, sprchovou hlavici odšroubujte a ponořte ji do lavoru s octovým roztokem (poměr 1:1). Také je zde možnost nalít roztok do sáčku, který pevně připevníte na sprchovou hlavici (alternativa je vhodná pro případ, že nechcete hlavici odšroubovávat). V tomto případě počkejte minimálně půl hodiny, během níž dojde k odstranění vodního kamene z hlavice sprchy.

Ocet na okna

Trápíte se při umývání oken? Nemáte nikdy okna tak krásně blyštivá, nevidíte v nich svůj odraz? Nepoužívejte chemické přípravky na okna, stačí si udělat roztok ve zmiňovaném poměru, který si nalijete do rozprašovače. S octovou vodou budou okna krásná hned napoprvé! Už žádné šmouhy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *