Jaké osvětlení volit do ložnice a jaké na chodbu? Poradíme vám
Interiér

Jaké osvětlení volit do ložnice a jaké na chodbu? Poradíme vám

Osvětlení – jedná se o nedílnou součást domácnosti, na kterou bohužel drtivá většina lidí zapomíná. Při zařizování domácnosti se zaměřujeme na to, jak bude vypadat koupelna či kuchyně, osvětlení bohužel řešíme až na poslední chvíli. Svítidla by se však měla řešit jako první, od nich by se mělo odvíjet ostatní zařízení domu. Při vybírání vhodného osvětlení se nenechejte zlákat pokušením, dobře si promyslete, do jaké místnosti pořizujete jaké osvětlení. Každá místnost si totiž vyžaduje jiné světlo. Abyste nezvolili špatně, přinášíme vám pár tipů, které vám jistě při výběru svítidel přijdou vhod.

V současné době je na trhu mnoho svítidel, je těžké se rozhodnout pro pár z nich. Mnozí lidé ocení pomoc, proto pár tipů přinášíme. Víte, jaké osvětlení volit do ložnice a jaké volit třeba na chodbu?

Vybíráme osvětlení do ložnice

Jak osvítit ložnici? Ložnice je místo, které je synonymem pro relaxaci a odpočinek. Neměla by tedy být plná rušivých elementů, které nám nedají v noci spát. Ložnice by měla mít osvětlení u postele, nemusí se však jednat o klasické noční stolní lampičky. Můžete sáhnout po sádrových svítidlech, které jsou velmi nenápadné, leč elegantní.

Kromě svítidel u postele je nutné vybrat i stropní světlo. Závěsné je zbytečné, stačí drobné stropní světlo sídlící uprostřed stropu. Nebo je zde také alternativa, že můžete sádrová světla rozmístit po zdech ložnice.

Vybíráme svítidla do chodby

Chodba by měla být osvětlená dostatečně, jelikož se jedná o temnější část domu. Ideální jsou malá stropní svítidla, která ničemu nepřekáží. Jistou alternativou jsou také nástěnná svítidla, například v podobě drobných svícnů. Dnes jsou moderní takzvaná retro svítidla, i ta jsou možnou alternativou.

Do chodeb se obecně nedoporučuje instalovat závěsná svítidla, která mohou překážet, zbytečná jsou také masivní světla či případně bodovky, které jsou vhodné do kuchyně či koupelny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *