Vybíráme podlahu do jednotlivých místnosti domu
Interiér

Vybíráme podlahu do jednotlivých místností domu

Zařizování domácnosti není vůbec snadné. Většinou se snažíme o to, aby naše domácnost byla krásná a moderní. Mnohdy máme vybraný nábytek, ale nemáme vybráno to hlavní a nejdůležitější, a sice osvětlení a podlahu. Zejména podlaha je důležitá, nesmíme na ni zapomínat. Pokud se totiž na podlahu zapomene, později se to bude těžko napravovat. Jenže pro jakou podlahu se rozhodnout, aby naše domácnost byla skutečně tak krásná a moderní, jakou ji chceme mít?

Na pomoc vám mohou přijít různé časopisy o bydlení, které jsou plné tipů na moderní bydlení. Jenže jen v málokterých číslech se dozvíte něco o podlahách. Naštěstí s tím vám pomůžeme my.

Kam volit kachličky, dlažbu

I když se může zdát dlažba nemoderní, do několika místností domu se přece jen hodí. Hodí se zejména do koupelny, kde se neustále cáká s vodou, kde je voda na zemi takřka neustále. V případě, že se rozhodnete pro dlažbu v koupelně, nebudete se muset bát zapáchajících plísní, které by vznikly například v případě koberce. Musíte se ovšem o dlažbu starat, zejména čistění a údržba spárů vám dá pěkně zabrat.

Dlažbu je vhodné volit ještě do vstupní chodby. Často přicházíte domů s mokrými či špinavými botami, špínu i vodu z dlažby lehce odstraníte. Vhodné je mít dlažbu i v kuchyni, jelikož i zde neustále něco padá na zem. Pozor ale, aby vám nespadlo něco těžkého na zem. Dlažba se může rozbít.

Kam volit koberec

Jestliže jste milovníkem koberce, doporučujeme ho položit do ložnice nebo do dětského pokoje. V těchto místnostech by měl být koberec s vysokým chlupem, který je příjemný na dotek a velmi teplý. Když budete vstávat, stoupnete do měkkého a teplého, ráno bude o to příjemnější. Do dětských pokojů navíc volte protiskluzové koberce, ať se předejde pádům způsobenými uklouznutím.

Kam volit lino

Lino je ideální volit do jídelen, povolené je také do kuchyní či obývacích pokojů. Na linoleum se často pokládá menší kobereček nebo kožešinka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *