led osvětlení
Interiér

Výhody osvětlení LED. Víme, proč je používat

Největší výhodou LED žárovek je určitě jejich nízká spotřeba energie. Čeká vás s nimi až 80% úspora ve srovnání s klasickými žárovkami. LED svítidla mají navíc moderní design a velkou škálu provedení.

Energeticky úsporné LED osvětlení spotřebuje podstatně méně elektrické energie než klasické osvětlení typu HPS a HPI. Vzhledem k nízké spotřebě je tedy nákup LED osvětlení výhodná investice a vynaložené peníze se vám rychle vrátí. Prokazatelné snížení nákladů až o 80 % potěší vaši peněženku.

Další výhody LED osvětlení

Jedinečnou výhodou LED svítidel je i jejich životnost, která se udává na více než 50 000 hodin. Navíc vás po zmáčknutí vypínače čeká okamžitý start a LED světla vykazují bezprostředně po jejich zapnutí plný výkon. Další předností je jejich ergonomie, neboť vám tento typ osvícení dopřeje stálé a nekmitající světlo. Potěší vás i jejich vysoká odolnost. LED diody jsou velmi šetrné k životnímu prostředí. Navíc vás potěší, že nevyžadují údržbu a s jejich chodem vás nečekají žádné velké starosti.

Další využití LED osvětlení  

Možná vás překvapí, že kromě toho, že lze LED osvětlení instalovat do interiéru a exteriéru, hojně se využívá i při pěstování rostlin. Mají totiž ideální světelné spektrum, které je vhodné pro jejich růst. LED osvětlení navíc na rozdíl od klasických žárovek nevydává prakticky žádné teplo a při pěstování rostlin není nutná instalace chladicího zařízení. K tomu opět připočítáme energetickou úsporu a možnost řízení světelné intenzity díky instalaci stmívačů. U klasických svítidel můžete ovlivňovat vyzařované světlo jen omezeně. U LED svítidel je vyzařované pouze v podobě spektra světla vlnových délek, které rostliny ke svému růstu potřebují. Využívá se tedy mnohem častěji než sodíkové výbojky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *