luxusní sedací souprava
Interiér

Zvolit sedačku na míru nebo z katalogu?

Vybíráte si novou sedačku do obývacího pokoje a lámete si hlavu dilematem, jestli si pořídit kousek z obchodu, nebo si nechat vyrobit sedačku na míru? Pojďme se zamyslet nad výhodami a nevýhodami obou dvou možností.

Výhody sedaček na míru

Sedačky na míru jsou vyráběny z prvotřídních materiálů. Patří mezi ně masivní dřevo, pravá kůže a také peří nejvyšší kvality. Oproti tomu sériový nábytek mívá nekvalitní výplň která se rychle prosedí a také na potazích se mnohem víc šetří.

Při výběru specifik sedačky máte volnou ruku. Můžete si vybrat ze vzorníku odstín, materiál, rozměry nebo tvar sedačky. 

Nejde jen o to vybrat ten nejlepší a nejkvalitnější materiál, ale můžete díky konzultaci s výrobcem zjistit, jaký materiál a tvar bude právě pro vás ten nejlepší. Jedině tak zjistíte, že váš vysněný nubukový potah není to nejlepší, pokud plánujete děti a zvolíte raději lakovanou kůži. Mnoho lidí se obává nábytku na míru z důvodu vyšší ceny, protože jestli na trh sériová výroba něco přinesla, tak právě nízkou cenu, na druhou stranu prodejci a výrobci obyčejných kusových sedaček začali pomalu zvedat ceny u zvláště extravagantních kousků. Cena se tedy může do jisté míry vyrovnat.

Kouzlo sériového nábytku

Není nic jednoduššího než jet do prodejny s nábytkem a vybrat si pohovku, která možná nebude podle vašich snů, ale bude vyhovovat vaší potřebě posadit se. Nicméně je zde několik zádrhelů. Sedačky sériové výroby se vyrábějí z méně pružných a kvalitních materiálů. Jejich kostry jsou často nestabilní, jsou vyrobené z dřevotřísky nebo OSB desky. 

Výplň laciných sedaček bývá z molitanu nebo když jdete ještě níž s rozpočtem, tak i ze zbytku textilií. Jak asi víte, tyto materiály nejsou vhodné k pravidelnému použití a takový nábytek bude stále méně a méně pohodlný, protože se prosedí. Molitan se také rychle začne rozpadat.
Potahový materiál levného sériového nábytku se snadno prošoupá a vytahá. I potahy se stávají kamenem úrazu při nemožnosti volné ruky při výběru. V prodejně jste zkrátka omezeni aktuální nabídkou. Může se stát, že při návštěvě prodejny budete vybírat mezi sedačkou správného tvaru a sedačkou s příjemným materiálem. Pokud se vaše rodina často schází v obývacím pokoji a posedává na pohovce a váš nárok na pohodlí bude vyšší, budete pravděpodobně trávit výběrem pohovky mnoho času. Objednat si sedačku na míru podle vlastních parametrů je proto jednodušší a ušetříte tím mnoho času.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *