Interiér

Jak odhlučnit ledničku?

Ne všichni z vás asi znají různé zvuky ozývající se z vaší lednice ve dne i v noci. Pro ty, kteří tento pocit znají, se časem staly noční můrou, neboť v takovém hluku se nedá pořádně žít. V nočních hodinách nemůžete usnout, neboť se lednice rozhodne udělat ještě větší rámus. My se dnes podíváme na několik rad, které by vám mohly s hlučností lednice pomoci.

Hlučná lednice rozhodně není v pořádku

V první řadě si musíme ujasnit, že hlučná lednice rozhodně není v pořádku a velmi pravděpodobně má nějakou závadu. Zbrusunové chladící zařízení by si pouze mělo spokojeně bručet, ale rozhodně by nemělo vydávat zvuky podobné bouracímu kladivu.

Pokud se vám toto stane v záruční době, jednoduše vezměte lednici k obchodníkovi a popište mu tento problém. Měl by vám bez problémů reklamaci uznat. Může se totiž stát, že se objeví závada na chladícím zařízení nebo termostatu, kvůli čemuž se automaticky zvýší hladina hluku.

Vyčistěte kondenzátor

Jestliže narazíte na zvýšenou hlučnost u starší lednice, reklamace vám pravděpodobně nepomůže. Existují ovšem i jiné způsoby, jak si poradit. Tím nejjednodušším je odtažení lednice ode zdi a vyčištění kondenzátoru. To je právě ta černá mřížka na její zadní straně, kterou jemně očistěte od prachu a pavučin.

Výsledný efekt sice nebude perfektní, ale hlučnost se o trochu sníží. Druhým, ale o něco složitějším řešením je pečlivé odmrazení. Odmrazovat lednici v létě však může být trochu problém, neboť neexistuje alternativní místo, kam potraviny uschovat. Nezapomeňte také na vyčištění odtokových kanálků.

Zvolte její vhodné umístění

Možná si budete říkat, že přemýšlet nad správným umístěním lednice je naprostá hloupost. Většina lidí ji má v kuchyni a tím je věc vyřešena. Pokud ovšem bydlíte v jednopokojovém bytě s kuchyňským koutem, pak vám hlučná lednička může ze života nadělat doslova peklo.

V malém prostoru se totiž nemáte kam schovat. Mnohdy nepomáhají ani špunty do uší. Ve větších domácnostech se snažte hlučnou lednici izolovat od obytných prostor, abyste minimalizovali okamžiky, kdy budete muset ty šílené zvuky poslouchat.

Vyměňte starou lednici za novou

Pokud budou problémy s hlučnou lednicí přetrvávat a vám již dojde trpělivost, není nic jednoduššího, než starou lednici vyhodit a zakoupit si novou. Nemusíte ihned sáhnout po úplně novém zařízení za desítky tisíc korun. Poohlédnout se můžete i po kvalitním zboží z druhé ruky, což ovšem nejsou bazary.

Jedná se o druhojakostní produkty, které jsou plně funkční, ovšem mají například poškozené originální obaly. Alternativou je i pořízení ledničky z opravdového bazaru, avšak v takovém případě vám nikdo nezaručí její perfektní funkčnost a hlavně nízkou hlučnost.

Hlučná lednice netrápí zase tak velké množství občanů naší republiky. Pokud však na hlasitou lednici narazíte, pak se snažte tento problém co nejrychleji vyřešit.

Zdroj foto: appliancerepairinlasvegas.com

Mým koníčkem je samozřejmě psaní, nicméně většinu mého času mi zaberou mí dva synové - rošťáci. Rádi spolu jezdíme na výlety nejenom po okolí. Bydlím v miniaturní vesničce na úpatí Hostýnských vrchů, kde jsem se ráda usadila po rušném životě v Londýně. Večer si nejraději sednu s kamarády na pivko nebo třeba s kytarou k ohni a k dobrému jídlu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *