Koupelna
Interiér

Sprchový kout, nebo vana? Poradíme vám, jak si zařídit koupelnu podle svých představ

Zařizujete si novou koupelnu a stále nemáte jasno v tom, zda by vám více vyhovoval sprchový kout, nebo upřednostníte klasickou vanu? Vhodným kompromisem může být bezvaničkový a multifunkční sprchový kout nebo vana se zástěnou. 

Kam se hodí sprchový kout?

Sprchový kout je ideální volbou do menší koupelny a pro osoby, které neholdují dlouhým koupelím ve vaně. Pozor ale na to, že klasické vaničkové boxy pomalu, ale jistě nahrazují takzvané walk in sprchové kouty bez vaničky s vyspádovanou podlahou a se sprchovým žlabem. Od zbytku koupelny je lze oddělit buď posuvnými dveřmi, nebo schůdkem v dlažbě, který odtékající vodu spolehlivě zastaví.

Moderní sprchové kouty dnes dokonce nabízejí srovnatelné pohodlí a relax jako vany. Disponují zabudovanými hydromasážními tryskami, tropickým deštěm a různými typy vodních proudů. Pro větší bezpečí při sprchování bývají doplněny o madla a sedátko. 

Udělejte kompromis 

Nemůžete se s partnerem dohodnout, zda vám více vyhovuje sprchový kout, nebo vana? Dilema za vás vyřeší vanová zástěna, kterou lze nainstalovat na každou vanu, včetně té rohové. Vypadá elegantně, je praktická a umožní vám pohodlné sprchování, aniž byste měli na podlaze kaluž.

koupelna

Malá koupelna? Zvolte asymetrickou vanu!

Neumíte si představit den bez dlouhé, relaxační koupele ve vaně? Mezi nejtypičtější patří ty obdélníkového tvaru, při jejich výběru se zaměřte na ploché a co možná nejširší dno, abyste se v nich i pohodlně vysprchovali. Stále oblíbenější jsou také rohové vany se sedátkem nebo ergonomicky tvarované vany, které nabízejí komfort v podobě podpory pro bederní páteř. Co když v koupelně bojujete o každý centimetr čtvereční? Do malého prostoru lze umístit vanu asymetrického tvaru, která bývá na jedné straně zúžená, aby nezabírala tolik místa.

Zohledněte způsob napouštění vany

Při výběru vany byste měli myslet i na takové detaily, jako je umístění přívodu vody. Pokud si s partnerem rádi dopřáváte koupele ve dvou, pořiďte si praktickou nástěnnou baterii, kterou nainstalujete nad střed vany tak, aby nikoho netlačila do zad nebo jinak nepřekážela. V případě, že se ve vaně často koupou malé děti, které snadno zavrávorají a mohly by se zranit o vyčnívající baterii, zvolte napouštění takzvaným přepadem. 

Zpříjemněte si koupání ve vaně

Chcete si koupel ve vaně užít naplno? Zaměřte se na vychytávky, které vám koupání jaksepatří zpříjemní. Jedná se například o integrované sedátko, ergonomické prolisy sloužící jako opěrky rukou, podhlavníky na pohodlné opření hlavy nebo hydromasážní systém, který se postará o relaxační masáž celého těla.

Nevíte si rady s výběrem své nové vany? Inspirujte se na Heurece, kde najdete širokou nabídku klasických, rohových i asymetrických van, u nichž nechybí recenze ověřených uživatelů. Která vana je ta pravá, můžete porovnat i na Heureka.sk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *