Interiér

Šatna v ložnici – inspirace pro každého

Šatna v ložnici už dávno není luxus. S trochou šikovnosti ji vybudujete i v malé ložnici. Šatna má být funkční, přehledná a osvětlená. Přinášíme vám inspiraci.

Velikost šatny v ložnici

Šatna má být široká minimálně 1,5 m. Délku zvolte podle prostorových možností ložnice. Zkuste umístit postel do středu místnosti a prostor za ní oddělte příčkou, šatní sestavou či párem závěsů a vytvoříte si tak samostatnou šatnu bez bourání a stavění. Do velké ložnice se vybavte velkým zrcadlem, toaletním stolkem i taburetem.

Šatna na míru

Úložné systémy přizpůsobte svým potřebám. Zamyslete se, jak si oblečení skládáte, co ve skříni zabere nejvíc místa a jaké kousky chcete mít po ruce. Horní police nechte na sezónní oblečení. Do výšky očí dejte oblečení, co nosíte nejčastěji. Dolní část šatny využijte na boty a zásuvky s doplňky, spodním prádlem i tričky.

Vnitřní vybavení šatny

Vhodná je vyvážená kombinace zásuvek, polic a šatních tyčí. Vybavení vybírejte podle obsahu šatníku. Na kabelky volte police, na sluneční brýle zásuvkyorganizmy, tyče na dlouhé kabáty i krátké blůzky na ramínkách. Pro ochranu oblečení před prachem ho schovejte ho do krabic nebo přidejte posuvné dveře.

Hra s barvami

Šatnu volte ve světlých odstínech, které provzdušní a opticky zvětší menší prostory. Podlaha, stěny i vybavení má ladit se stylem zařízení ložnice. Šatnu zútulní barevný kusový koberec, tapeta i barevné krabice.

Osvětlení šatny

Šatny jsou v ložnici tam, kde nejsou okna, proto dbejte na dostatečné osvětlení. Nejlepším řešením jsou bodové LED diody v policích a hlavní osvětlení.

Vestavěné skříně

V ložnici jsou stále nejoblíbenější vestavěné skříně. Neruší prostor, dávají vám velkou plochu úložných prostorů a do vyšších míst můžete dát sezónní oblečení.

Ložnicové stěny

Ložnicové stěny v bílé barvě mají nestárnoucí kouzlo. Všimněte si vkusného propojení s šedým botníkem, na který se dá pohodlně posadit, doplněným zrcadlem.

Propojení skříní a polic

Velmi zajímavou variantou je propojení vestavěných skříní a polic, na které můžete umístit dekorativní krabice a boxy. Vše tak máte krásně po ruce a oživíte prostor.

Zapuštěné skříně

Velmi vkusnou variantou, která nezaplňuje ani nenarušuje prostor ložnice, je využití zapuštěných skříní do zdi, jejichž bílé ratanové provedení vypadá velmi čistě.

Samostatná šatna

Vhodné je, pokud na ložnici navazuje samostatná šatna, která je umístěná ve výklenku neboli v nice. Nezapomeňte na vhodné osvětlení.

Šatna u vstupu do ložnice

Pokud vám to dispozice prostoru v ložnici dovolí, může být umístěna šatna u vstupu do ložnice tak, aby vám během relaxace a spánku vizuálně nenarušovala prostor.

Šatna propojená s koupelnou

V moderních interiérech je také často ložnice propojena s šatnou a koupelnou. Zde je ale velmi důležité kvalitní odvětrávání, aby šaty ve skříních nevlhly. 

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *