Jak zařídit obývací pokoj
Interiér

Jak vkusně zařídit obývací pokoj?

Vzpomínáte na sektorové sestavy, které jsou bohaté na velké množství polic, zásuvek a různě velkých skříněk, sahají až ke stropu a jsou přes celou stěnu? Dnes jsou mnohem modernější vzdušné, lehké a praktické obývací sestavy. 

Pokud chcete navodit v obývacím pokoji příjemnou atmosféru a objevit skutečně rafinované řešení, vezměte v potaz dispoziční řešení místnosti. Před jeho zařizováním a vybavováním si vše rozkreslete do půdorysového plánku. Můžete použít i grafické programy, nebo některý designérské software a rozvrhněte si váš obývací pokoj jako 3D model. Také si zvolte svůj vlastní styl. 

Pohodlí, komfort a praktičnost

Současné trendy v interiérovém designu preferují i pohodlí, komfort a praktičnost. Klade se důraz i na to, aby se do zařízení a designu promítla originalita. Zapojte tedy svou fantazii a do obývacího pokoje dejte jen prvky, které tam stylově zapadnou. Pokud sázíte na kvalitu, zvolte masiv a nábytek vyrobený ze dřeva. Pokud jde o police a skříňky, můžete zvolit i kombinací dřeva, kovu, plastu, matného či mléčného skla. Dostupnější variantu tvoří moderní materiály se snadnou údržbou. 

Sedací prvky

Obývací pokoje jsou místem setkávání rodiny a přátel, k posezení, odpočinku a relaxaci. Sedací prvky jsou dominantními kusy nábytku. Držte se jednotného stylu a materiálové harmonie. Můžete vsadit na retro styl, zvolit barvy oranžové, rudé, zelené i bílo černé, nebo vsadit raději minimalistický styl s čistými líniemi. Variantou je i vintage nebo rustikální styl, kde se promítá široká škála původních prvků.

Volba materiálu

Vsaďte na kvalitu, materiálovou a barevnou stálost. Sedací souprava společně s křesly a taburety by měla k sobě ladit a ideálně být od jednoho výrobce. Pokud zachováte jednotlivé kusy nábytku, které k sobě stylově ladí, a budete věrní jedné výrobní značce, bude konečný výsledek mnohem lepší a ucelenější. Vybavení obývacího pokoje i celého bytu můžete vybírat zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *