matrace
Interiér

Vyspěte se dorůžova a už nikdy nepodceňujte výběr kvalitní matrace

Kvalitní spánek je základem správného nakročení do následujícího dne. V mnoha případech se nám nepodaří vyspat se nejlépe a potom jsme v práci na kolegy nevrlí nebo se nám zkrátka nic nedaří. Často je to kombinace obojího, protože kvalitní spánek naše tělo zkrátka potřebuje. Mnoho lidí to řeší prášky na spaní a vůbec si přitom neuvědomují, že problémy se spánkem, častým buzením a neschopností se v konečném důsledku dobře vyspat, mohou mít mnohem jednodušší vysvětlení, než by je mohlo napadnout. Není to také váš případ?

Vybíráme novou matraci

Když se nemůžeme pořádně vyspat, tak chybu často hledáme nejprve ve vlastním těle, a přitom nás nenapadne tak jednoduchá věc, že může být problém v posteli, na které spíme. Respektive již v matraci, která má významný vliv na kvalitu našeho spánku. Možná je tak na čase pořídit si třeba novou matraci 100×200, která vaše problémy vyřeší. Matraci obvykle vybíráme podle řady parametrů, je potřeba zohlednit nejen její rozměry dle postele, do které ji plánujeme uložit, ale také: 

  • Ergonomické vlastnosti
  • Tvrdost
  • Antialergické materiály

Vlastnosti matrací z pohledu ergonomie se hodně odvíjejí od toho, zda se jedná o matrace pěnové, taštičkové, pružinové či jiné speciální druhy. Nesmíte zapomenout zohlednit také postel, do které se matrace umisťuje, a sice, zda má pevný nebo pružný rošt. To pevných roštů se hodí více třeba pružinové nebo taštičkové matrace, to pružných naopak pěnové. Ale vždy záleží, jakou tuhost a tvrdost od matrace očekáváme, čímž se dostáváme plynule k dalšímu aspektu výběru. 

Vyhněte se množení roztočů

Pozor by si měli dávat také alergici, kteří by měli volit materiály, jež jsou dostatečně prodyšné, a tak zabraňují tvorbě roztočů. Když si prohlédnete třeba matrace 120×200, měli byste se zaměřit rovněž na to, jak dobře odvádějí vlhkost. Právě vlhkost a teplo jsou pro roztoče ideálním prostředím k množení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *