betonová jímka
Dům

Betonové jímky nemusejí sloužit pouze k řešení problémů s odpadními vodami

Řada lidí si neuvědomuje skutečnost, s čím vším jim může pomoci betonová jímka na zahradě. Oproti plastovým jímkám nabízí bytelnou konstrukci, a přitom nemusí být vůbec příliš drahá. Největší náklady s pořízením betonových jímek se pojí zpravidla s volitelným příslušenstvím, jako je pojezdová deska, případně litinové víko. Ty však nejsou k samotnému chodu jímky potřeba a je na každém klientovi, jaké příslušenství se mu vyplatí zakoupit.

Mnoho možností využití

Zásadní vlastností jímky z betonu je její víceúčelové použití. Můžete s ní řešit jednak typicky odpadní vody v oblastech, kde není napojení na kanalizaci, tak také zadržování dešťovky ze střechy pro zavlažování zahrady. To je při současném suchu velmi vítané a výhledově i do budoucna zajímavé využití. Když zvolíte třeba betonové jímky Hradec Králové, tak dostanete bytelnou jímku, která poslouží klidně i jako základ pro vybudování sklepa. Dobré firmy obvykle nabídnou: 

  • Realizaci usazení jímky v ceně
  • Dostupnou dopravu po ČR dle vzdálenosti

Jímky se nabízejí v různých rozměrech, zpravidla od 4 do 12 kubických metrů. Volba rozměru zpravidla záleží na účelu, za jakým jímku pořizujete. Pokud chcete použít jímku klasicky jako septik, je vhodné volit velikosti aspoň od 7 kubických metrů. To je doporučováno zejména z praktických důvodů, jelikož není potřeba jímku tak často vyvážet.

Akce na pořízení jímky

Hovořili jsme o možnosti využít výjimku pro zadržování dešťové vody. K tomu využijete již také menší jímky, záleží zejména na ploše vaší střechy a předpokládaném množství dešťové vody, kterou se vám obvykle podaří zadržet. Zvolíte-li třeba betonové jímky Liberec, můžete zkusit rovněž přesvědčit svého souseda k pořízení jímky například právě pro zadržování deště a v rámci akce dostanete slevu. Musíte se se sousedem sice domluvit na současném dovozu, ale vzhledem k ušetřeným financím se to pravděpodobně vyplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *