plastova_okna
Dům

Plastová, dřevěná, nebo hliníková okna?

Pokud plánujete rekonstrukci rodinného domu (respektive bytu či jakékoliv jiné nemovitosti), neměli byste zapomínat ani na okna, která představují často velice slabý článek. Zejména přes prosklené plochy a okenní rámy uniká spousta tepla z místností, což se potom projeví na faktuře za spotřebu energie na vytápění. Chcete tedy zlepšit tepelněizolační vlastnosti objektu? V takovém případě sáhněte po správném řešení.

Současný trh nabízí okna plastová, dřevěná, hliníková a špaletová. Všechny uvedené druhy mají jak výhody i nevýhody.

Plastová okna

Cenově dostupná a mimořádně odolná. Takto by se dala charakterizovat plastová okna, která vydrží dlouhá léta. Oblíbená jsou především pro výborné tepelněizolační vlastnosti. Splňují vysoké nároky na energetickou úsporu. Údržba plastových oken je minimální, jen potřebují čas od času seřídit. Pakliže sáhnete po alternativě se špičkovými profily a těsněním, nepropustí hluk zvenčí, a tak se hodí i v případě, pokud bydlíte u hlavní či vysoce frekventované cesty.

Dřevěná okna

Jestliže nedáte dopustit na přirozenost dřevěného materiálu, nabízí se vám dřevěná okna. Spojují tradiční postupy, moderní technologii a kvalitní české dřeviny. Okna mají promyšlenou konstrukci, skvělé tepelněizolační vlastnosti a oslnivý vzhled.

Hliníková okna

V posledních několika letech se do popředí prodírají hliníková okna, a to zejména díky jejich luxusnímu nádechu. Jsou mimořádně odolná a pevná, materiál je trvanlivý a vydrží desítky, mnohdy i stovky let. Hliník je vhodnou volbou, pokud prahnete po velkoformátovém provedení.

Špaletová okna

Bydlíte v historickém objektu? V tomto případě si nemůžete mimovolně okna vyměnit, ale je nezbytné se poradit s památkáři. Historickým budovám vyhovují špaletová okna, která splňují přísné normy pro zachování původního vzhledu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *