Domácnost

Jak prodat byt? Na tyhle 4 věci nezapomeňte!

Rozhodli jste se k prodeji bytu? Pokud vše uděláte správně, získáte nejlepší možnou cenu a celý proces vyřešíte často v překvapivě krátkém čase. V článku najdete 4 body, o kterých se vyplatí vědět.

Nechte si zpracovat odhad ceny nemovitosti

Nastavení ceny je klíčovým procesem každého prodeje nemovitostí. Pokud se trefíte do dobré situace na trhu, kdy je poptávka výrazně vyšší v porovnání s nabídkou, může tržní cena překročit odhad ceny nemovitosti od znalce. Se správným nastavením vhodné částky vám navíc pomůže zkušený realitní makléř. Díky tomu jde ve většině případů o mnohem lepší řešení v porovnání s prodejem nemovitosti bez realitní kanceláře. Za cenu provize totiž získáte cenné služby, pomoc s přípravou kupní smlouvy a mnoho dalšího, co pomůže urychlit prodej nemovitosti a vyřešit vše správně.

Pro rychlý prodej zvolte výkup nemovitostí

I když je se správnou realitní kanceláří celý proces prodeje poměrně rychlý, možná potřebujete peníze ještě rychleji. Výkup nemovitostí nabízí vyplacení dané částky již do druhého dne. To se může hodit například pro řešení problémů se splácením úvěrů a podobně.

Postupujte správně při návrhu vkladu do katastru nemovitostí

Návrh na vklad nemovitosti do katastru je důležitou součástí převodu vlastnických práv na nového majitele, který váš byt koupil. Aby byl postup úspěšný, je potřeba vyplnit správný formulář a zaplatit správní poplatek.

Vyřešte a zaplaťte daň z prodeje nemovitosti

Jakmile je dořešen zápis v katastru a peníze, které byly v úschově, již máte k dispozici, zjistěte si, jestli musíte platit daň z prodeje nemovitosti. Ta je součástí daňového přiznání a existují výjimky, při kterých se platit nemusí.

Zdroje:

https://www.maxima.cz/blog/bez-realitky-na-co-si-dat-pozor-pri-prodeji-bez-realitni-kancelare/ 
https://www.maxima.cz/blog/navrh-na-vklad-do-katastru-nemovitosti-jak-ho-spravne-podat 
https://www.maxima.cz/blog/odhad-nemovitosti-proc-se-ceny-lisi-a-jak-se-v-nich-vyznat/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *