holub
Dům

Ochrana proti ptactvu vám zajistí čistou zahradu, terasu či balkon

Ptáci na zahradě nám mohou způsobit mnohé komplikace při úklidu. Třeba taková terasa pokrytá ptačím trusem určitě není nic příjemného. Naštěstí se lze proti ptákům účinně bránit. Pokud jsou mezi vámi ochránci přírody, tak vězte, že taková obrana ptákům nijak neublíží. Jedná se o hroty, které však mají ztupené konce a jejich účelem je zabránit ptákům v přistání a hnízdění.

Mnoho možností instalace

Jakmile ptákům zamezíte v možnosti dosedat na oblíbená místa, zbavíte se nepořádku, kterým je právě zejména zmíněný trus. Ten může být také zdrojem různých nemocí, takže pokud máte třeba malé děti, je jistě žádoucí se jej zbavit, jelikož ne vždy se jej pochopitelně podaří uklidit okamžitě. Hroty proti ptactvu se instalují na různá obvyklá místa, která ptáci s oblibou používají k dosednutí nebo k hnízdění. Jde zejména o: 

  • Okapové žlaby
  • Římsy
  • Parapety

Jedná se ale samozřejmě o libovolné příhodné plochy, kde ptáci rádi přistávají. Na ty lze zvolit různě tvarované hroty, které se hodí k uchycení na konkrétní prvky střechy nebo domů. Pokud to podkladový materiál umožňuje, lze je uchytit vruty, pokud by mělo dojít k jeho poškození nebo na to není podklad ideální, potom se hroty lepí pomocí vhodného lepidla. Zde si na bezpečném upevnění dejte rozhodně záležet.

Spolehlivou ochranu je potřeba dobře upevnit

Většina hrotů spolehlivě odradí i větší druhy ptáků, jako jsou například vlaštovky nebo holubi. Vlaštovky se většinou pokoušejí o stavbu hnízd, holubi zase výrazně znečišťují okolí trusem. Když se rozhodnete nainstalovat hroty proti holubům, pravděpodobně od nich budete mít navždy pokoj. Budete-li hroty lepit, je důležité, abyste dobře očistili podkladový povrch a lepidlo tak mohlo kvalitně držet. Pokud není možné mechanické očištění třeba drátěným kartáčem, můžete použít vhodné rozpouštědlo, které podkladový povrch nepoškodí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *