odhlučnění stěny
Interiér

Zajistěte si klidný spánek pomocí kvalitního odhlučnění. Víme jak na to!

Existuje jen málo méně příjemných chvil, než jsou ty ve společnosti hlučných sousedů. Moderní stavební materiály nám však umožní ticho ve vlastním bytě si zkrátka vytvořit. Přestože je klid a pohoda jedním ze zásadních atributů spokojeného bydlení, při velkém množství rekonstrukcí nebo novostaveb se v projektu opomene akustická izolace. Ta je přitom jedinou efektivní ochranou proti nežádoucímu hluku. Jste připraveni s hlukem jednou provždy skoncovat?

Zjistěte, co je potřeba odhlučnit

Realizace odhlučnění není pouze o tom, abychom náhodně vložili izolační materiály. Je potřeba se podívat na celý problém z širšího úhlu pohledu. Ideálně oslovit realizační firmu, jejichž odborník vám bude schopen navrhnout ideální řešení právě do vašich prostor a pro vaši situaci. Že nabízíme odhlučnění, ale nemůže být pouhým reklamním sloganem, hledejte tedy firmy, které to opravdu umí. Odborník na akustiku z takové firmy by vám měl rovněž nabídnout ideální materiál, který bude v daném prostředí skutečně efektivní. Různé materiály totiž tlumí různé frekvence. Zpravidla je potřeba odhlučnit: 

  • Stěny
  • Strop, resp. podlahu

V obou případech je samozřejmě potřeba dodržet správný technologicky postup. Také to musí být schopna odborná firma zajistit, jinak se jedná pouze o plýtvání vašimi financemi a materiálem. Rozhodně si tedy pohlídejte zkušenosti firmy v oboru.

Realizace projektu

Jakmile jste si vybrali kvalifikovanou firmu, ta by při samotné realizaci měla kombinovat neprůzvučné materiály společně s akustickou pěnou. Jedině tak bude kvalitní akustická izolace opravdu účinná. Pěna se používá do prostoru mezi původní stěnu a vlastní izolační desky, které jsou oním neprůzvučným materiálem. Pokud byste například umístili izolační desky rovnou na stěnu, akustická izolace nebude funkční. Toto je příklad realizace odhlučnění rovnou na původní stěně. Kromě toho se využívají také předsazené konstrukce využívající třeba také vzduchových mezer.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *