traveritova dlazba
Interiér

Dlažba z přírodního kamene vévodí modernímu interiéru i exteriéru

Na mnoha místech v domě či kolem něj se hodí využití dlažby a obkladů. Stále více lidí se přitom zaměřuje na kvalitu a luxusní dojem. Velmi populární se tak v poslední době staly materiály z přírodního kamene. Zde je totiž doslova každá dlažba či obklad jedinečným originálem. Většina zákazníků si na takovém obkladovém materiálu pochvaluje zejména vysokou životnost a prestižní vzhled.

Moderní projekt si zaslouží moderní materiál

Velkou výsadu přírodních materiálů je nejen jejich vysoká odolnost a také samozřejmě mrazuvzdornost, ale rovněž schopnost velmi dobře se vypořádat s extrémními klimatickými podmínkami. Platí to třeba pro ostré slunce, které pokud se do takové přírodní dlažby opře, umožní po ní chodit klidně bosou nohou. To by u klasické dlažby nepřipadalo v úvahu. Typickým příkladem je třeba dlažba okolo bazénu, která k využití přírodního kamene přímo vybízí. Zde oceníte také další vlastnost, kterou je nízká pravděpodobnost uklouznutí. Kromě bazénu můžete přírodní dlažbou využít rovněž na: 

  • Terasách
  • Chodníčcích
  • Příjezdových cestách

Zmiňovali jsme se hodně o venkovních prostorách, které se vyznačují vysokými nároky na údržbu. Pokud použijete přírodní kámen, konkrétně pak travertin, tak se však náročné údržbě vyvarujete. Zejména po aplikaci impregnace se odbourá jeho náchylnost na vsakování tekutin. Zamezíte tak vzniku nežádoucích fleků.

Prémiový interiér vás dostane a nepustí

Travertin tady ale není pouze pro exteriéry, jeho luxusní vzhled jej předurčuje také na použití do prémiových interiérů. Proto je travertinový obklad velmi žádaný třeba k obložení komínů, krbových vložek, nebo lze travertinová dlažba použít v kuchyni pro dosažení exkluzivního vzhledu. Můžete využít velkých formátů nebo si vyhrát s lepenými mozaikami, které si poskládáte přesně dle vašich představ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *