Malování pokojů
Interiér

Jak rychle a snadno vymalovat? S pomocí stříkací pistole

Malovali jste někdy? A můžeme se zeptat? Jak to dopadlo? Jak vás to vysílilo? Kdo není odborník, asi má zkušenosti s tím, že výsledek mnohdy není podle našich představ. Stojí vás to peníze, námahu, někdy i zbytečné množství barvy. Naštěstí je tu řešení. Stříkací pistole.

Stříkací pistole – použití

Když malujete sami, jistě víte, že jde o náročnou činnost. Nejde o samotné malování. Do procesu je zahrnuta příprava, kdy se musí vše vyklidit, pak přijde malování, a následně se uklízí. Těmto třem fázím se nevyhnete, pokud budete malovat sami, ovšem toho nepořádku může být méně. A vše může trvat kratší dobu. Když totiž použijete štětec nebo váleček, trápíte se s nerovnoměrnými nánosy, barva všude kape, lepí se, zateče i tam, kde jste si mysleli, že to máte chráněné. Je to boj. Ovšem když vaší malující zbraní bude stříkací pistole, pogratulujete si na konci k vítězství.

Stříkací pistole na barvu – jakou koupit?

Vyznáte se v těchto pomůckách? Neexistuje totiž jedna stříkací pistole na barvu. Vzduchové stříkací pistole pracují se stlačeným vzduchem, záleží ale na principu rozložení tlaku. Například středotlaká pistole má stejný vstupní tlak jako výstupní. HVLP (v angličtině high volume, low pressure) pistole má vysoký objem a nízký tlak, tedy velké množství barvy se nanese na jeden „zátah“. Jedná se o nástroj pro zkušenější malíře. Pro ty, kteří si s malováním moc netykají, se nabízí rovnoměrný systém (LVLP = low wolume, low presure), kdy se nanáší poměrně málo nátěru, takže můžete vrstvit, jak potřebujete. Pokud si nejste jistí, je nejlepší se poradit s odborníky. Stříkací pistole mají různé ovládací prvky, množství barvy se aplikuje s pomocí páčky. Zvládne to každý, dělají se však pistole i pro profesionály. K dokonalému výběru vám pomohou ve firmě Betafiniš, která se nátěrovými hmotami zabývá 30 let, tudíž má bohatou praxi a přesně ví, co a jak aplikovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *