Interiér

Jak namíchat tělovou barvu

Právě jste se dali do malování a nevíte, jak namíchat tělovou barvu? I když ji má plno výrobců akrylových a jiných barev ve svém portfoliu a při malování interiéru si ji můžete zakoupit nebo nechat namíchat podle vzorníku, mnoho z nás se tuto barvu raději snaží namíchat.

Tělová barva

Pokud si chcete namíchat tělovou barvu na své barevné paletě, mějte se trošku na pozoru. Tělové odstíny jsou velmi ošemetné a často si i zakoupený tělový odstín musíte dál sami přizpůsobit a doladit. Každý člověk má navíc trošku jiný odstín pleti a navíc je tato barva značně proměnlivá při různých úhlech dopadu světla, jinak vypadá na denním světle i pod jiným zabarvením umělého světla. Jak si tedy odstín nude či tělové barvy namíchat a pracovat s různými odstíny?

Jak namíchat tělovou barvu

Často se můžete při míchání tělové barvy setkat s různými kombinacemi barev. Někdo používá zelenou či oranžovou, ale i hnědou nebo fialovou barvu. My si dnes ukážeme tu základní kombinaci z klasických primárních barev. Tak pojďme na to.

Jaké odstíny barev budete potřebovat

  • Bílou – Titanium white
  • Žlutou – Mid yellow
  • Červenou – Vermillion red
  • Modrou – Ultramarine blue

Odstíny akrylových barev mají u různých značek občas jinou barevnou stupnici. Vyzkoušejte třeba odstíny české značky Artmagico, jako my.

Při míchání požadovaného odstínu velmi záleží na daném podílu jednotlivých barev. Podle něj vám vznikají různé odstíny tělové barvy. V průběhu míchání můžete různě dodávat zmíněné barvy podle potřebného odstínu pleti. Vždy přidávejte jen velmi malé množství a také důkladně barvy promíchejte.

Jak namíchat tělovou barvu krok za krokem

Na míchání tělového odstínu budeme potřebovat primární barvy, tedy žlutou, červenou a modrou. Nejprve smíchejte žlutou barvu s malým množstvím červené barvy. Tady platí, že čím více dáte červené, tím více bude barva do růžova. Díky tomu vám vznikne tmavě oranžová barva. Následně přidejte velmi malé množství modré barvy, které barvu změní do béžovo hnědého odstínu velmi tmavé tělové barvy.

Nakonej přidejte bílou barvu, která určuje světlost odstínu pleťové barvy. Můžete si rovnou podle podílu bílé barvy namíchat třeba 5 až 7 odstínů tělové barvy od nejsvětlejší po nejtmavší a při malování portrétu či jiného obrazu pleť stínovat. Hra světla a stínu se vám bude s více odstíny tělové barvy malovat mnohem snáz. Míchání barev je hlavně o citu pro barevné odstíny, cviku i dobrém pozorovacím talentu.

Při práci s akvarelem nakapejte na pár kapek vody. Hrotem měkkého štětce naberte trošku červené barvy a získáte slabý růžový odstín. Pak přidejte trochu žluté. Pohrajte si s množstvím přidaných barevných odstínu při tvorbě portrétu.

Co najdete v knihách o výtvarném umění

Nejčastěji se také setkáte s tímto postupem: Smíchejte 6 dílů žluté barvy s 1 dílem červené, promíchejte je do homogenní žlutooranžové konzistence a přidejte 1/2 dílu modré pro získání červenohnědého odstínu. Pak podle potřeby přidávejte bílé barvivo.

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *