vertikální žaluzie
Interiér

Příjemnější prostředí v místnosti vám zajistí žaluzie nebo rolety

Stínící systémy jsou nedílnou součástí moderních oken. Ačkoliv sluníčko mnozí milujeme, tak v některých případech nám může být na obtíž. Jsou to třeba situace, kdy chceme pracovat u počítače nebo se chceme dívat na televizi. Zejména ostré slunce nám může tyto činnosti velmi znepříjemnit či dokonce znemožnit. Pojďme se společně podívat, jak se efektivně bránit slunečním paprskům.

Pro stylové interiéry

Nejobvyklejším stínícím prvkem jsou v současnosti bezesporu žaluzie. Ty se montují zpravidla přímo na křídla oken. Platí to, pokud hovoříme o žaluziích interiérových. V interiéru lze ale použít také jiný typ žaluzií. Jedná se o vertikální žaluzie. Ty nám přitom nemusí navozovat pouze fádní vzhled kanceláře, ale mohou být mnoha barvách a zajímavých materiálech. Můžete si tak vybírat třeba mezi žaluziemi: 

  • Látkovými
  • Dřevěnými

Látkové žaluzie nabízí mnoho úžasných barevné kombinací. Na jednom okně rozhodně nemusíte mít pouze jednu barvu. Pokud se naopak rozhodnete pro žaluzie dřevěné, bude vám dělat radost luxusní dřevěná tkanina. Látkové i dřevěné vertikální žaluzie se ovládají řetízkem nebo šňůrou.

Praktické venkovní řešení

Kromě klasických žaluzií v interiéru můžeme využít také venkovních stínících systémů. Mohou to být opět jak žaluzie, i když tentokrát horizontální, tak si rovněž můžete pořídit nové venkovní rolety. Velkou výhodou stínících systémů umístěných v exteriéru bezesporu je zlepšení tepelné pohody v místnosti. Žaluzie nebo rolety zkrátka odstíní sluneční paprsky ještě mimo místnost, díky čemuž se v interiéru nekumuluje teplo. V případě rolet může hrát důležitou roli také bezpečnostní prvek, jelikož lze instalovat systémy, které odolají pokusu o vloupání. Venkovní systémy můžete ovládat ručně, ale mnohem častěji se využívá velmi komfortního ovládání pomocí elektromotoru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *