Interiér

4 tipy na vánoční dekorace z papírových ruliček

Pletení z papírových ruliček je velmi snadné a dá se z nich vyrobit mnoho krásných dekorací. Výrobou vánočních ozdob z papírových ruliček můžete ušetřit a vytvořit si dekorace vlastnoručně, třeba se svými dětmi. Naše snadné návody zvládnou i děti.

Květy z ruliček od toaletního papíru

Ruličky od toaletního papíru splácněte k sobě, pravítkem si odměřte vždy 1 cm na každé straně a spojte čarou k sobě. Pak si ruličky nastříhejte na proužky, rozevřete je a postupně je slepujte do tvaru hvězdičky. Po zaschnutí lepidla je můžete nazdobit třeba tak, že je nastříkáte lepidlem ve spreji a posypete třpytkami. Můžeme navíc vytvořit zdobení ve tvaru malých okvětních plátků mezi jednotlivými částmi hvězdičky. Přepulte proužek napůl a vložte jej mezi okvětní lístky.

Vánoční hvězda z papírových ruliček

Z papírových ruliček můžeme vyrobit hvězdu a použít ji jako vánoční dekoraci. Hvězdy z papírových ruliček lze použít jako vánoční ozdobu k zapíchnutí do květináče nebo truhlíku, můžeme je zavěsit do okna, na lustr, na vánoční stromeček, ozdobit s nimi větvičky ve váze, slavnostní tabuli a dárkové balíčky. Výroba hvězd je mnohem jednodušší, než se na první pohled zdá. Hvězdy z papírových ruliček můžete dobarvit podle své fantazie a můžete použít i barvy ve spreji.

Vánoční hvězda vhodná i na stromek

Ruličky papíru přehneme na 5 stejně dlouhých částí, například 10 cm delší a 6 cm kratší část. Pokud bude rulička krátká, dá se napojit na další. Než ruličky spojíme, zakápneme je lepidlem, aby pevně držely u sebe. Nejprve ruličku zohýbáme a vytvarujeme z ní hvězdu. Vždy zakápneme lepidlem konce a spojíme dohromady. Lepidlem zakápneme i místa, kde se rulička kříží. Kolíčky ji připevníme k sobě, než lepidlo zatuhne. Po zaschnutí lepidla proplétáme zbylé ruličky. Začínáme od cípů. Ruličku, kterou proplétáme, zapřeme o cíp a pak omotáme. Pak pokračujeme dokola, cíp po cípu. Nakonec přilepíme konec ruličky ke kostře.

Vánoční stromek z papírových ruliček

Z papírových ruliček si můžete vyrobit i samotný vánoční stromeček a udělat z něj krásnou dekoraci. Jako základ použijte kužel z polystyrenu nebo si jej vyrobte z kartonu. Jak na to? Podívejte se na naše video.

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *