Dekorace,  Interiér

Vánoční výzdoba – Jak doma navodit vánoční atmosféru?

Jakmile se začnou blížit Vánoce, začneme se stresovat, místo toho, abychom byli v klidu. Přitom bychom si je měli užít v pohodě a udělat si je co nejhezčí. Jak si navodit tu správnou vánoční atmosféru? Podívejte se na naše tipy.

Zahoďte všechny stresy a shon. Obchody jsou otevřené od rána do večera a hlady určitě neumřeme. Kupujte dárky dlouho dopředu, objednávejte je na internetu, a pokud nemáte malé děti, dohodněte se, že si dáte jen maličkosti. Štědrý den není o velkých darech, ale o setkání s blízkými. Užijte si nákupy drobných dárků na vánočních trzích nebo výběr vánočního stromečku či kapra. S výhodami 5G internetu si vánoční přípravy užijete ještě víc.

Čas pro vánoční výzdobu

Nemusíte hned celý dům převrátit naruby. Pokud uklízíte pravidelně, vykašlete se na gruntování. Udělejte si vánoční výzdobu pro správnou atmosféru. K výzdobě použijte dekorace z chvojí a jmelí, barevné ozdoby, světelné řetězy, svíčky a tradiční vánoční hvězdu v květináči. V oknech rozsviťte žárovičky a na stůl si položte adventní věnec. Každou adventní neděli si zapalte jednu svíčku a vychutnejte si pohodu a klid.

Světla svíček a vůně

Vánoce charakterizuje vůně skořic a jablek, nebo třeba jehličí. Pořiďte si aromatické svíčky a oleje do aromalamp s typickou vánoční vůní. Večer při svíčkách, které krásně voní a za okny poletují vločky sněhu navodí tu pravou atmosféru vánočního klidu. Můžete vsadit i na františky, purpuru a vonné tyčinky. Můžete si zatopit i v krbu. Síla živého ohně je opravdu neskutečně obrovská.

Pohádky, filmy a knížky

Zachumlejte se do deky, dejte si šálek čaje a užijte si chvíli relaxace. Vychutnejte si nostalgické filmy a pohádky s vánoční tématikou. Pokud se vám zrovna nechce dívat na televizi, nalaďte si v rádiu vánoční koledy nebo si vezměte oblíbenou knížku. Užijte si hlavně klid a pohodu. Odpočívejte a relaxujte. Povídejte si s dětmi, partnerem, s rodinou i s přáteli. Dělejte vše, na co nemáte během roku čas. Klidně si jděte zacvičit, zaplavat, navštivte wellness a dejte si po sauně a vířivce masáž.

Pečení a vaření

Napečte si třeba jen dva druhy cukroví a zbytek objednejte v cukrárně. Možná přijdete na to, že jej ani tolik nepotřebujete. Stejně se po něm jen tloustne. Pokud se nechcete nechat okrást o vůni vánočního cukroví zrovna pečeného v troubě, udělejte si z pečení cukroví rituál a zapojte celou rodinu i s dětmi. Bude vás to bavit a užijete si spoustu společné zábavy třeba u vanilkových rohlíčků a zdobení perníčků.

Klid a pohoda

Nenechte se rozhodit těmi všemi stresujícími lidmi kolem vás. Neřešte Santu Clause, který vám jde na nervy, protože věříte s dětmi na Ježíška. Vánoce jsou svátky klidu a pohody. Má se sejít celá rodina, přátelé a všichni vaši nejbližší. Žádné dárky, dekorace, svíčky, vůně ani to nejlepší jídlo vám nepomohou, pokud nebudete všichni v klidu a spokojeni. Ze stresu a únavy plyne jen špatná nálada. Zapomeňte na všechny starosti, užijte si advent i Štědrý den s lidmi, které máte rádi.

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *