skříň v ložnici
Interiér

Vestavěná skříň musí mít kvalitní posuvný systém

Žádný interiér není stejný. Některé interiéry jsou velkorysé, jiné naopak skýtají prostorová omezení. Právě v interiérech, kde je potřeba citlivě nakládat s prostorem, mohou být velmi praktickým prvkem vestavěné skříně. Ty se hodí také do mnoha a typických prostor v podkroví. Zde se musíme vypořádat s mnoha šikminami, do kterých klasický nábytek zkrátka nevměstnáme.

Řešení úskalí s prostorem

U vestavěných skříní se zpravidla využívá posuvných systémů, které jsou velmi praktické i s ohledem na prostor. Dvířka se totiž neotevírají do prostoru, a tak nám neubírají drahocenné místo. To je velmi důležité samozřejmě právě tam, kde jsou omezené prostorové dispozice. Posuvné systémy na vestavěné skříně existují samozřejmě v mnoha variantách. Můžete si zvolit třeba bezrámové systémy, systém s neviditelným posuvným mechanismem nebo komfortní systémy nabízející masivnější madla pro lepší uchopení. Obecně se u posuvných systémů doporučuje: 

  • Používat co nejširší křídla
  • Zaměřit se na nosnost

Čím širší křídla v posuvném systému použijete, tím vyšší bude jeho stabilita. Obecně nejméně stabilní jsou vysoká křídla, která jsou zároveň velmi úzká. Pokud při návrhu vestavěné skříně na tuto skutečnost nezapomenete, položíte tak dobrý základ pro hladký chod a dlouhou životnost posuvného mechanizmu. Nezapomínejte také na nosnost posuvných mechanizmů, podle toho, jak těžká křídla plánujete do skříní osadit.

Pro sladěný interiér

Každá skříň, včetně té vestavěné s posuvným mechanismem, potřebuje samozřejmě nějaká madla nebo úchytky. Ty je pochopitelně ideální sladit s interiérem místnosti. Úchytky a madla samozřejmě existují v mnoha provedeních. Mohou být kovové, dřevěné a také klasicky v prostoru nebo zapuštěné. Vyrábějí se samozřejmě úchytky také z plastu nebo madla ze slitin hliníku, která působí velmi pěkným elegantním dojmem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *