Interiér

Nafukovací vířivka do bytu pro domácí relaxaci

Pokud si chcete pořídit malou nafukovací vířivku do bytu, třeba do koupelny nebo na balkon, není to dnes žádný problém a výběr je opravdu veliký.

Vířivka může mít rozměry klasické vany. Většinou má korpus z pevné nafukovací konstrukce z odolného PVC. Vzduchové komory a soustava trysek umožní příjemnou relaxaci. Tvar bývá kruhový i čtverhranný. Můžete využívat vodní i perličkovou masáž a ohřívání vody až na 40 °C. Cirkulaci vody zajišťuje kartušová filtrace a pro udržení teploty vody slouží termokryt.

Velikost a místo

U vířivé vany do bytu nesmí být plošné zatížení vyšší než 500 kg/m². Vyšší zátěž konzultujete s odborníkem. Vířivá vana 2 x 1,5 m postačí pro 2 až 3 lidi. Vířivku můžeme dát na balkon, lodžii i střešní terasu, protože může mít i celoroční provoz. Při rekonstrukci se vejde do koupelny, hodí se do haly nebo některého z pokojů. Vířivka nepotřebuje stálý přívod vody a stačí jí napájení z 220V zásuvky.

Instalace vířivky

Hydrodistribuční soustava musí být vybavena systémem stavítek, která při poruše umožní odpojit konkrétní část vany a zabrání nehodě. Vhodné je opatřit podlahu výpustí s propustností alespoň 75 l za min. Zachovejte přístup ke všem stranám vířivky, nebo si nechte možnost odtažení 70 cm od stěny.

Co má mít nafukovací vířivka

Minimálně jedno lehátko pro celkovou masáž všech svalových skupin na těle. Sledujte i vybavenost u všech masážních pozic, ať mají dostatečný počet trysek. Doporučujeme trysky s autorotačním systémem. Zaručí vám dostatečný proud i u malé vířivky. Zvolte kvalitní technologie pro spolehlivost a eliminaci rizika úniku vody.

Jak vybrat vířivku

Pečlivě měřte. Vana musí být vybavena samonosnou ocelovou konstrukcí, izolací vnitřního prostoru i obložení a samočisticím antibakteriálním materiálem. Ověřte si reference, zda splňuje certifikace, zkontrolujte funkčnost, dostupnost servisu po ČR a garanci opravy do 48 hodin. Ověřte si také, zda vám ji dopraví a za kolik korun.

Na kolik vyjde provoz

Záleží na objemu vodu, umístění vířivky, kvalitě izolační podložky, termokrytu a intenzitě jejího využívání. Provoz nafukovací vířivky o objemu do 700 l vody vás vyjde na 500 až 700 korun měsíčně. U větších vířivek využívaných venku i 2 000 korun. Nafukovací vířivky koupíte od 10 000 do 30 000 korun.

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *