Interiér,  Jak zařídit

Jak zařídit obývací pokoj dle Feng Shui

Pokud chcete Feng Shui použít i při zařizování svého domova, podívejme se na to, jak jej využít v obývacím pokoji. O tomto starém čínském učení vám řekneme víc

Co je Feng Shui

Feng Shui je tradiční čínské učení, které staví na principech proudění energií a má nastolit harmonii v prostoru, který nás obklopuje, jako naše byty a domy. Pracuje s mnoha prvky, doporučuje vhodné materiály, barvy, tvary, vůně a zvuky pro rozproudění energie čchi, jejíž správné proudění nám zajišťuje harmonii a zdraví. Než začnete s výmalbou, podívejte se, jak vymalovat obývací pokoj.

Obývací pokoj jako místo setkávání

V obýváku můžeme strávit večer o samotě, s rodinou i s přáteli. Poskytne nám k tomu to nejlepší zázemí. Pohodlnou sedačku, křesla, stolek i televizi. Obývací pokoj je tu pro nás, ale i pro všechny, kteří k vám domů přijdou. Proto záleží na jeho vzhledu i uspořádání. Moudrost starých učení, zavede ve vašem obývacím pokoji základní pravidla, která do něj vnesou více harmonie a navodí lepší pocit.

Posaďte se vždy čelem ke dveřím

Nejdůležitějším prvkem je v obýváku sedací souprava, křesla a židle. Nejlepší je umístit je tak, aby se na nich sedělo čelem ke dveřím nebo alespoň bokem. Sedět zády ke dveřím není vhodné a je nepříjemné. Nikdy nevíte, kdo vejde.

Stůl je symbolem zdraví

Stůl symbolizuje v obývacím pokoji zdraví. Měl by být pěkný, čistý a nepoškozený. Dejte na něj živé květiny, ale ne suché. Pak na lidi sedící u stolu proudí pozitivní energie a přináší jim zdraví. Zelené rostliny vybírejte s oblými listy, protože ostré listy působí agresivně a narušují tok energie. Suché květy energii berou.

Do obýváku přiveďte světlo

Podle Feng Shui má být obývací pokoj dostatečně světlý. Pokud v něm máte tmavší rohy, vyzdobte je světlými doplňky a doplňkovými světly. Lustr v obýváku doplňte třeba stojací lampou.. Dbejte na dostatečné a příjemné osvětlení za šera a po setmění. Přirozeně místnost prosvětlíte rostlinami a hřejivým světlem svíček.

Krb je dominanta určující rozmístění ostatních prvků

Kolem krbu rozestavte nábytek. Pokud nemáte doma krb, začněte ode zdi, k ní postavte televizi a další technické předměty. Všem musí být v obývacím pokoji příjemně při společném koukání do ohně i sledování televize, poslechu hudby nebo u jakýchkoli jiných aktivit. Přidejte optimisticky laděné kresby a fotografie vzbuzující příjemné pocity.

Udržujte pořádek

Nepořádek a nadbytek věcí, které nepotřebujete, znesnadňuje energii čchi její plynulé proudění. Uklízejte tak, aby se v místnosti pohodlně pobývalo a pohybovalo a zapomeňte na úložné prostory v nástavcích a pod sedačkou plné zbytečností. I když bydlíte v malém bytu k pronájmu, tak pořádek dokáže divy.

Volte vhodné barvy

Feng Shui do obývacího pokoje doporučuje hřejivé a jemné barvy. Vhodnou barvou je krémová, hnědá a bílá. Žlutá a oranžová navozují přátelskou atmosféru a podporují komunikaci. S červenou barvou opatrně a jen na pár doplňků. Poradíme vám, jak ji namíchat.

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *