Barvy,  Interiér

Jak vymalovat obývací pokoj?

Obývací pokoj je jednou z místností, kde trávíme nejvíce času. Proto byste jeho vymalování a zařízení měli věnovat dostatečnou pozornost. Relaxujete zde u televize, povídáte si s přáteli nebo čtete knížky. Výmalba obývacího pokoje by měla vyhovovat celé rodině, aby se zde všichni cítili příjemně a nikdo si nepřipadal odstrčený nebo dokonce nechtěný.

Teplý nebo studený interiér?

Jednoduchá otázka, na kterou si musíte odpovědět ze všeho nejdříve. Dáte přednost teplé oranžové nebo studené fialové? Pravděpodobná volba padne na barvy teplé, protože si řeknete, že se do obývacího pokoje hodí více. Máte pravdu, tato místnost by měla být především útulná.

Ideální je pracovat s jedním, maximálně dvě barevnými odstíny. Jednu barvu si zvolte jako základní, což znamená, že bude v interiéru dominovat. Doplňková barva pak bude rozbíjet jednotný design, případně zvýrazňovat některé prvky.

Jakou barevnou kombinaci zvolit?

Barevnou kombinaci volte především podle velikosti dané místnosti. Do menších prostor se budou více hodit světlé odstíny, které prostor opticky zvětší. V úvahu vezměte také množství světla dopadající do místnosti. Pokud do vašeho obývacího pokoje přes den svítí, vyhněte se například žluté nebo oranžové, interiér by byl v takovém případě zbytečně přesvětlený.

V tomtopřípadě doporučujeme použití například bílé barvy v kombinaci s červenou nebo například béžovou. Do tmavých odstínů se příliš nepouštějte, protože ty se do obývacího pokoje nehodí.

Jak naložit s málo osvětlenou místností?

Pokud naopak máte v obývacím pokoji málo světla, je potřeba ho opticky zvětšit a takzvaně rozsvítit. Zde se obecně doporučuje použití teplých a světlých barev, například žluté nebo oranžové. Vyplatí se držet se jednoduchých tónů a příliš neexperimentovat, neboť v jednoduchosti je skrytá krása.

Opět kombinujte maximálně dvě barvy, avšak místnost můžete ponechat i jednobarevnou. Konečná volba barvy je pouze na vás, protože fantazii se opravdu meze nekladou. Můžete tak zvolit dominantní oranžovou barvu v kombinaci s doplňující světle zelenou.

Které barvy se do obývacího pokoje nejvíce hodí?

Do obývacího pokoje se výtečně hodí světle žlutá, která interiér neuvěřitelně rozsvítí. Velmi oblíbená je navíc citrónově žlutá, jež nejen prostor zvětší, ale také jej zahřívá a uklidňuje. Elegantně pak působí béžovo hnědé interiéry, které můžete perfektně sladit s nábytkem a sedací soupravou.

Poslední dobou se do popředí dostávají i další odstíny hnědé, jako například café latté, čokoláda nebo mocca. S použitím těchto barev si zajistíte originalitu i fakt, že se rychle neokoukají. Dejte si ovšem pozor na sytost odstínů, protože příliš tmavé barvy by mohly vytvořit dojem příliš temného interiéru.

Ať už do obývacího pokoje zvolíte jakékoliv barvy, myslete především na útulnost. Pokud je to jen trochu možné, poraďte se o výběru se svou rodinou, abyste se zde všichni cítili příjemně.

Zdroj foto: grayhousestudio.com

Mým koníčkem je samozřejmě psaní, nicméně většinu mého času mi zaberou mí dva synové - rošťáci. Rádi spolu jezdíme na výlety nejenom po okolí. Bydlím v miniaturní vesničce na úpatí Hostýnských vrchů, kde jsem se ráda usadila po rušném životě v Londýně. Večer si nejraději sednu s kamarády na pivko nebo třeba s kytarou k ohni a k dobrému jídlu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *