Dřevostavba
Dům

Jakou má dřevostavba životnost v porovnání se zděným domem

Jak dlouho vydrží dřevostavba? Toto je nejčastější otázka, kterou potencionální zákazníci kladou dodavatelům. Největší obavu pak mají z toho, aby se dům nerozpadl nebo neshnil. Nejdůležitější vliv na životnost dřevostavby má nízká vlhkost v konstrukci. 

Životnost dřevostavby určuje kvalita dřeva 

Pokud dřevo určené na stavbu levné dřevostavby zůstává uchované v podmínkách, kdy jej nenapadne dřevokazný hmyz nebo houba, vydrží i stovky let. Stále však existuje přesvědčení, že dřevěné domy jsou méně odolné než zděné domy. To rozhodně není pravda, protože obytné domy vyrobené ze dřeva, které byly postaveny z nejlepších materiálů profesionálním stavebním týmem a poté řádně udržovány a renovovány, jsou schopny sloužit svým majitelům skutečně dlouho. Obecně platí, že rozdíl v trvanlivosti nebo životnosti dřevěných a zděných domů je téměř stejný, že by neměl být argumentem pro výběr jedné ze dvou technologií.

Vliv na životnost dřevostavby mají tyto faktory: 

  • kvalitní a dostatečně usušené dřevo 
  • schopnosti a spolehlivost dodavatele 
  • splnění náročných stavebních norem

Dřevostavby mají vysokou odolnost

Je třeba poznamenat, že jakákoli dřevěná nebo cihlová stavba, která nebyla postavena podle daných norem, nemusí obstát ve zkoušce času. Pokud by dřevostavby na klíč nebyly vyrobeny pomocí vhodných technologických řešení společností, která má znalosti a zkušenosti s výstavbou tohoto typu domů, může nastat problém s vlhkostí. Nejčastější jsou např. izolační nedostatky nebo poruchy, které mohou působit mnohem větší potíže. Montované dřevostavby mají také vyšší požární odolnost. Při výběru stavby dřevěného domu musíte mít na paměti, že tato technologie není stále příliš rozšířená a vyžaduje vysokou přesnost a technické znalosti. Výstavba nemovitostí by měla být zadána externě společnosti specializující se na stavbu dřevěných domů a na trhu jich stále existuje jen málo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *