Povlečení, které se nemusí žehlit
Domácnost

Víte, jaké povlečení se nemusí žehlit?

Žehlení není zrovna naší oblíbenou činností a platí to hlavně u velkých kusů lůžkovin. Naštěstí se dnes můžeme žehlení povlečení vyhnout, a přesto bude naše postel vypadat upraveně. Důležité je zvolit si správný materiál ložního prádla.

Nežehlivé povlečení nám může ušetřit spoustu práce. Který materiál se žehlí snadno a který se žehlit vůbec nemusí? Podívejme se, jaké povlečení má nežehlivou úpravu.

Saténové povlečení

Saténové povlečení má speciální úpravu pro snadné žehlení. Sametově hebký a hladký satén je uzpůsoben tak, aby vám žehlení zabralo jen pár minut. 

Damaškové povlečení

Damašek je jemný a kvalitní materiál s povrchovou úpravou pro snadné a pohodlné žehlení. Budete jej mít vyžehlené za krátký čas. Toto luxusní povlečení si zamilujete. 

Krepové povlečení 

Materiál má typickou strukturu a nemusí se žehlit. Ulehčí vám proto spoustu práce. Krepové ložní povlečení je vyrobeno ze 100% měkčené bavlny a má nadýchaný vzhled. Existuje mnoho barevných variant a vzorů, které budou skvěle doplňovat interiér ložnice. Krepové povlečení je stále více oblíbenější díky své praktičnosti. Rychle schne, obejde se bez žehlení, ušetří vám čas i peníze. Pokud je navíc doplněné zipem, povlékání je mnohem snadnější. 

Povlečení z mikrovlákna

Toto povlečení je vyrobeno ze 100% jemných polyesterových vláken, které jsou díky hřejivosti vhodné hlavně v zimě. Povlečení z mikrovlákna je příjemné a hebké na dotek, snadno se udržuje, nemačká se a nemusí se žehlit. Na omak připomíná hedvábí a je vhodné pro astmatiky a alergiky. S praktickým zipem se postele snadno převlékají. Pokud sháníte i nežehlící prostěradla, můžete je zakoupit např. zde.

Nemačkavá prostěradla

Kromě saténového a damaškového prostěradla můžete vsadit i na jersey. Právě jersey prostěradla se nemusí vůbec žehlit. Tato speciální úprava bavlněného materiálu si zachovává dostatek jemnosti a hebkosti. Navíc má velmi dobré elastické vlastnosti a prostěradlo se pěkně natáhne a vyrovná.

2 komentářů

  • Krepové povlečení

    Já si nemohu pomoct, ale přijde mi, že to krepové povlečení se dá žehlit nejlíp a ještě navíc nejhezčí 🙂 Erika

  • Povlečení

    Také jsem fanoušek krepového povlečení, ale kupuji i klasické bavlněné a když je dobře pověšené, tak jej ani nemusím žehlit. Radka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *