Vybíráme barvy do interiéru. Toužíte po zpestření nebo máte raději neutralitu?
Barvy,  Interiér

Vybíráme barvy do interiéru. Toužíte po zpestření nebo zvolíte neutralitu?

Jsou zdi jednotlivých místností špinavé? Jsou všude šmouhy a najdete dokonce mastné fleky neznámého původu? Pokud takto zbarvené zdi ve své domácnosti  máte, je načase začít malovat. Na malování není nic špatného, jednou za pár let se to musí. Zejména pokud máte zdi natřené na bílo, musíte malovat dokonce jednou do roka. A v případě malých dětí se maluje i jednou za půl roku. Pokud jste se rozhodli pro malování, možná zvažujete, do jakých barev půjdete. Barev do interiéru je však ohromné množství, proto vám poradíme, abyste nad výběrem barev nestrávili hodiny.

Jak jsme zmínili, barev do interiéru je dnes k zakoupení mnoho. Najdete všechny různé odstíny i tóny barev, je těžké si vybrat pár z nich, kterými vymalujete svou domácnost. Abyste nad výběrem barev nestrávili celé své mládí, poradíme vám, jaké barvy se do jakých místností hodí. Na své si přijdou nejen milovníci pestrosti, ale také milovníci neutrality.

Kam se hodí pestrost?

V případě, že chcete svou domácnost oživit pestrými barvami, musíte jednotlivé barvičky vybírat se vší opatrností. Mít vymalovanou barevně celou domácnost, to už se zkrátka nenosí. Pokud však vymalujete jen jednu či dvě zdi místnosti, to je povoleno. Například obývací pokoj si zaslouží zpestření, moderní jsou červenobílé kombinace, které jsou doplněny o černou. Nebojte se ani kombinace oranžové s bílou či kombinace modré, žluté a bílé.

Pokud malujete ložnici, zde se pestrosti vyvarujte. Do ložnice pestré barvy nepatří, nedali by vám v noci spát.

Když milujete neutralitu

Neutrální zbarvení zdí je typické pro rustikální a pro minimalistický styl. Zdi jsou zpravidla bílé, někdy se volí jemně béžový či šedý odstín. neutrální bílé zdi je možné nakombinovat s krásnými tapetami, které rozprostřete jen na částech zdí. Hezky a moderně vypadá třeba jen šedý pruh na bílé zdi.

Pokud jste milovníky neutrality a rozhodnete se pro zcela bílé vymalování, nepokazte to pestrými bytovými doplňky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *