Jak v zimě ušetřit za topení
Domácnost

Jak v zimě ušetřit za topení

Jak ušetřit za topení? To je otázka, kterou si pokládá nyní každý. Přece jen je topná sezona v plném proudu, lidé však mají stále na vědomí to, že dodavatelé energií začali rapidně zdražovat. Mnozí sice stihli přejít k výhodnějšímu dodavateli, jiní však váhali tak dlouho, až přechod k jinému dodavateli  byl bohužel nevýhodný. Jim tedy nezbývá nic jiného, než aby se trochu uskromnili. Nebo se mohou také vyvarovat několika svým zlozvykům, které jim doslova berou peníze z peněženky.

I když si to neuvědomujeme, každý z nás má zlozvyky, které bohužel jen zvyšují náklady za topení. Pokud si je ale uvědomíme a následně odbouráme, nebude konečné vyúčtování tak skličující.

Topíte i přes otevřená okna

Větrání samozřejmě není nic zakázaného. Větrat se ostatně musí, ovšem pokud máte dokořán otevřená okna několik hodin, zároveň ale topíte, topíte takzvaně panu Bohu do oken. V případě, že budete mít dlouho otevřené okno, raději topení ztlumte, předejdete tak zbytečně velkým nákladům za topení.

Nemáte doma termostat

Termostat je výborný vynález, který rozhodně oceníte. Pokud totiž nebudete doma, termostat ztlumí topení. V době, kdy máte přijít z práce, termostat zase zatopí víc, abyste přišli do tepla. Termostat tedy zabraňuje zbytečnému vytápění domu v době, kdy v něm nejste. Navíc díky termostatu vždy přijdete do vyteplené domácnosti, i když během dne se doma takřka netopilo.

Máte přes topení mohutné závěsy

Závěsy jsou sice krásný bytový doplněk, ale pokud je máte přehozené přes topení, jen si škodíte. Pokud jsou závěsy přehozené přes topení, znamená to, že teplo jde do závěsů, nikoli do interiéru, který má být vyteplen. Raději tedy závěsy shrňte na stranu, ať teplo do interiéru skutečně proudí.

Topíte do zdi

Upevněte na zeď za topení alobal. Ten totiž zabrání tomu, aby teplo proudilo do zdi. Teplo se od alobalu odrazí a rozptýlí se do interiéru, kam ostatně má namířeno. Nebudete zbytečně vytápět studené zdi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *