Interiér

Jak zařídit dětský pokoj po školáka?

Jistě jste v obchodech zaznamenali začínající kampaně a slevy s tématem školy. Polovina prázdnin je za námi a dětem školou povinným se volno opravdu krátí. Nastal tak ideální čas na zařízení nového pokojíčku pro malého školáka. Jeho vybavení a dispoziční rozložení byste rozhodně neměli podcenit, protože hezkým a příjemným pokojem můžete podpořit studijní výkony svého dítěte.

Nejdůležitější je umístění pracovního stolu

Naprosto zásadní je umístění pracovního stolu, kde bude váš školák trávit nejvíce času. Měl by být umístěn co nejblíže oknu, aby na něj mohlo dopadat co nejvíce přirozeného světla.

Vždy zády ke zdi!

Pokud je to možné, dítě by mělo sedět zády ke zdi, protože pozice zády do místnosti nebo ke dveřím vyvolává v jeho duši neklid. Nemůže se tak plně soustředit na učení, což je samozřejmě nežádoucí. Samozřejmě chápeme, že skloubit tyto dvě podmínky je někdy přímo nereálné, udělejte však pro své dítě maximum.

Co by rozhodně nemělo školákovi chybět?

Důležitá je také kvalitní židle s nastavitelnou výškou. Dítě by na židli mělo sedět tak, že bude sedět na celé židli se srovnanými zády a ploskami nohou by se mělo dotýkat země. Jestliže by mělo mít nohy ve vzduchu, pořiďte mu podnožník.

U nejmenších školáků je ideálním řešením takzvaný rostoucí nábytek. Zapomenout byste neměli ani na kvalitní lampičku a to i v případě, že na psací stůl dopadá dostatek přirozeného světla. Pravákovi ji umístěte vlevo, levákovi vpravo.

Nezapomínejte na dostatek úložných prostor

Samozřejmostí se musí stát i dostatek úložných prostor a to nejen na sešity a psací potřeby. Učebnice a knihy je také potřeba někam umístit, aby se jen tak neválely v tašce či pracovním stole. Ideální je zakoupit stůl alespoň se dvěma zásuvkami, do kterých si tyto předměty může školák umístit. Jedním z řešení by se mohl stát i pojízdný kontejner.

Pokud právě zařizujete pokoj pro své dítě školou povinné, pečlivě se nad jeho vybavením zamyslete. Můžete tak nepřímo ovlivnit studijní výsledky svého školáka.

Zdroj foto: momjunction.com

Mým koníčkem je samozřejmě psaní, nicméně většinu mého času mi zaberou mí dva synové - rošťáci. Rádi spolu jezdíme na výlety nejenom po okolí. Bydlím v miniaturní vesničce na úpatí Hostýnských vrchů, kde jsem se ráda usadila po rušném životě v Londýně. Večer si nejraději sednu s kamarády na pivko nebo třeba s kytarou k ohni a k dobrému jídlu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *