kovaný plot
Dům

Jak co nejvíce zabezpečit pozemek a dům? Pomohou vjezdové brány a ploty na míru

Mnozí majitelé rodinných domů usnadňují práci zlodějům, protože nedbají na dostatečné zabezpečení svého pozemku. Pokud chcete zabránit tomu, aby se cizí osoby snadno dostaly na váš pozemek, rozhodně potřebujete kvalitní vchodovou branku, plot, potažmo vjezdovou bránu, to vše ideálně vyrobené přímo na míru.

Vjezdové brány, vchodové branky a ploty jsou prvními ochrannými prvky, jež zabraňují vniknutí nepovolaných osob na zahradu a následně přímo do domu. Proto je důležité, aby byly v patřičném provedení, díky němuž se vstupu zlodějů a nezvaných hostů zabrání.

Proč si nechat ohrazení pozemku vystavět přímo na míru?

Pokud zvolíte řešení na míru, pak uděláte nejlépe. Co to ale vlastně znamená? Vchodové branky, vjezdové brány a ploty po celém obvodu pozemku vytvoří, dodá a namontuje specializovaná firma přesně dle kritérií, jaká jí zadáte, případně jaká jsou na daném pozemku zapotřebí. Záleží kupříkladu na tom, zda bydlíte někde na venkově, nebo se váš objekt nachází spíše v městské zástavbě, kde je nutné zvolit mnohem bezpečnější prvky, neboť je zde větší riziko „návštěvy“ zlodějů. V případě plotů pak hraje roli nejen jejich výška, ale také použité materiály, kdy namísto klasického pletiva zvolíte zděnou stavbu, jíž se nedá jen tak lehce proniknout. Totéž platí pro vjezdové brány a vchodové branky.

Zvolte bezúdržbové varianty, nejsou s nimi starosti

Abyste s ochrannými prvky okolo vašeho pozemku neměli zbytečné starosti, je praktické zvolit bezúdržbové řešení na klíč. Konkrétně pro vchodové branky a vjezdové brány se dá využít speciální bezúdržbová povrchová úprava, kdy se při výrobě provede žárové zinkování a následně dojde k nanesení a vypálení práškové barvy. Díky této metodě se z ošetřených materiálů nesloupává zvolená barva, ploty a branky vypadají i po letech ve stále pěkném stavu.

Pamatujte na to, že jde především o váš majetek a vaše bezpečí. Důkladné ohrazení pozemku u domu je však jen jednou z variant, jak jej chránit před nekalými živly. U luxusnějších sídel byste rozhodně měli investovat třeba do kamerových systémů a dalších moderních zařízení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *