Domácnost

Jak vyčistit odpady pomocí jedlé sody a octa?

Nemusíte chodit do drogerie pro předražené prostředky, které navíc škodí životnímu prostředí. Naučte se čistit odpady pomocí kuchyňských ingrediencí – levně a účinně!

Jak na ucpaný odpad

Pokud v odpadu vidíte nevzhledné kusy nebo dokonce neodtéká, můžete si pomoci základními kuchyňskými ingrediencemi – ocet, sůl nebo sodu máme doma zřejmě všichni. Než se pustíte do práce, za pomocí gumových rukavic odstraňte všechny velké a pevné usazeniny. Následně přelejte odpad vřelou vodou – a nešetřete! Do každého odpadu nalejte klidně půl litru vroucí vody, pomůže to budoucí chemické reakci.

Ocet a soda nebo prášek do pečiva

Nachystejte si směs, která vás na rozdíl od zakoupených čističů vyjde na pouhou „hubičku“. Až přelijete odpad vřelou vodou, nechejte vodu odtéct a nachystejte si obyčejnou sodu nebo prášek do pečiva. Asi šálek sody vsypejte do odpadu a přelijte ho šálkem a půl octa. Chemická reakce na sebe nenechá dlouho čekat – rychle ustupte a dávejte si pozor na oči!

Je odpad skutečně zaneřáděný? Je možné, že vám z odpadu vytryskne vodotrysk nečistot. Po deseti minutách působení opět přelijte vařící vodou. Pro práci s odpady si nikdy nezapomeňte navléknout rukavice a až bude vše hotovo, pořádně byt vyvětrejte. Ocet na vodní kámen je nejúčinnějším pomocníkem!

Ocet a kuchyňská sůl

Nemáte-li doma po ruce sodu, můžete zvolit tu nejjednodušší variantu čištění odpadů – odpad nejdříve zalejte půl litrem vroucí vody. Až voda odteče, zasypejte odpad šálkem obyčejné kuchyňské soli a nechejte čtvrt hodiny působit. Následně na sůl nalejte nejlépe horký ocet, opět postačí šálek. Ponechte ještě pět minut působit, a nakonec vše prolejte vřelou vodou. Vždy se opět ujistěte, že máte na rukách gumové rukavice – práce s odpadem vaší kůži nijak neprospívá. Při práci s odpady je zároveň dobré si krýt zrak průhlednými pracovními brýlemi.

Abrakadabra! A vše je opět v pořádku.

Mým koníčkem je samozřejmě psaní, nicméně většinu mého času mi zaberou mí dva synové - rošťáci. Rádi spolu jezdíme na výlety nejenom po okolí. Bydlím v miniaturní vesničce na úpatí Hostýnských vrchů, kde jsem se ráda usadila po rušném životě v Londýně. Večer si nejraději sednu s kamarády na pivko nebo třeba s kytarou k ohni a k dobrému jídlu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *