Dům

Úžasné domy z kontejnerů – a jak chcete bydlet vy?

Chcete si pořídit vlastní bydlení nebo chatu? České firmy již několik let realizují stavby domů, chat, zahradních domků nebo prodejních stánků z přepravních kontejnerů. Ve světě nejsou domy z kontejnerů takovou novinku – například v severských zemích se používají kontejnery ke stavbě příbytků běžně.

kontejnery mají mnoho využití

Rodinný dům

Zatímco stavba rodinného domu se z mnoha důvodů může prodloužit na dlouhou řadu let, kontejnerové domy jsou hotové v řádu několika málo týdnů či měsíců. Chatu nebo dům pro jednu až dvě osoby pořídíte okolo 500 tisíc korun, plnohodnotný rodinný dům si necháte sestavit z 3 kontejnerů, přičemž cena jednoho se pohybuje okolo 50 tisíc – hrubá stavba vás tedy vyjde velmi levně!

Rodinný dům pak můžete pořídit již okolo milionu a půl. Navíc můžete mít osobitý dům, vytvořený zcela podle vašich představ – představivosti se meze nekladou!

kontejnerový dům na vodě

Výhody bydlení sestaveného z lodních kontejnerů

Ať již máte v plánu si stavět dům svépomocí a využijete jedné z firem, která vám kontejner doveze a případně jen vyřeže okna a dveře, nebo máte v plánu si dům nechat podle svých představ postavit takzvaně na klíč, dům vytvořený zcela podle vašich představ můžete obývat již několik týdnů či měsíců od zakoupení kontejnerů.

Kontejnery jsou z oceli – jsou tedy bezpečné i při velkém požáru a nehroutí se. Přejete si mít patrový dům? Kontejnery jsou skvělou volbou!

kontejnerová základna

Další využití kontejnerů

Z kontejneru můžete mít nejenom bydlení, ale i zahradní domek, do kterého si uložíte vše potřebné. Toužíte po sauně nebo prostoru pro domácí whirlpool? I v oblasti wellness je možno využít kontejnery.

Stále oblíbenější se stávají realizace kontejnerových prodejních či výstavních stánků, kanceláří nebo kaváren – můžete si nechat vše upravit dle vlastních požadavků a užít si výhody mobility kontejnerových produktů – kdykoliv je můžete libovolně přemístit.

vchod do kontejneru

Co byste si z lodních kontejnerů přáli vyrobit vy?

Mým koníčkem je samozřejmě psaní, nicméně většinu mého času mi zaberou mí dva synové - rošťáci. Rádi spolu jezdíme na výlety nejenom po okolí. Bydlím v miniaturní vesničce na úpatí Hostýnských vrchů, kde jsem se ráda usadila po rušném životě v Londýně. Večer si nejraději sednu s kamarády na pivko nebo třeba s kytarou k ohni a k dobrému jídlu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *