Výhody a nevýhody linolea
Interiér

Výhody a nevýhody linolea

Linoleum – další typ podlahy, který si můžeme položit do svého domova. Při zařizování domácnosti bohužel na podlahu zapomínáme, řešíme ji až zpětně a narychlo, tudíž často zvolíte podlahu, po které jsme původně ani netoužili. V případě, že zvažujete investici do linolea, přinášíme vám seznam výhod i nevýhod. Jelikož s touto podlahou budete muset žít pěkných pár let, měli byste vědět, do čeho opravdu jdete. V případě, že linoleum nebude to pravé, budete vybírat dál. Ale je také možné, že se díky nám pro linoleum skutečně rozhodnete.

Nejčastěji se váhá mezi linoleem a dlažbou. Obecně lze říct, že jednotlivé typy podlahy se hodí do různých místností domu. Zatímco dlažba se hodí do kuchyní a chodeb či koupelen, linoleum může být všude – a máme první výhodu!

Výhody linolea

  • vzhled
  • údržba
  • hodí se všude

Linoleum vypadá na první pohled opravdu krásně a moderně. Není tedy důvod, proč do této podlahy neinvestovat. V případě, že se rozhodnete pro linoleum, budete potěšeni i tím, že údržba je snadná a jednoduchá. Stačí podlahu vysát, případně vytřít. Nicméně kromě toho hraje velkou roli i fakt, že linoleum se hodí každé místnosti. Koupelnu sice ještě zvažte, ale teoreticky i to by šlo. Nejčastěji se linoleum pokládá do chodeb, kuchyní, do jídelen, obývacích pokojů, ložnic či pracoven.

Nevýhody linolea

  • může se zničit
  • cena

O kobercích je možné říct, že jsou mnohem levnější než klasické linoleum. To ostatně neznamená, že je mezi nimi nějaký znatelný rozdíl. Zatímco koberce jsou možná elegantnější, linoleum je praktičtější. Je však nutné říct, že se může i linoleum zničit, a to například při špatném zacházení. Pokud vám na podlahu upadne nůž nebo spadne cokoli těžkého a ostrého, linoleum se může snadno rozřezat. To však není chyba podlahy, ale chyb nás – neopatrných a mnohdy také nesoustředěných lidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *