Pěstujeme kaktusy: Omyly, které komplikují bezproblémový růst
Domácnost

Pěstování kaktusů: Omyly, které komplikují bezproblémový růst

Pěstování kaktusů – to je téma, které zajímá nejednoho pěstitele krásných, byť pichlavých kaktusů. O kaktusech se traduje, že jsou to nenáročné rostliny, které ke svému životu nepotřebují vůbec nic – dokonce ani vodu. Mnohým pěstitelům bohužel stačí mýty, které kolem kaktusů krouží, nezjišťují si více informací o celém pěstování. Potom se však jen diví tomu, že jim kaktusy uhynuly. Jestliže jste se vrhli do pěstování kaktusů, zjistěte si dopředu, jestli je pravda to, co se o kaktusech hovoří. Ty nejčastější omyly, jež komplikují bezproblémový růst, nyní vyvrátíme.

Pokud člověk hledá rostlinu, která není náročná a která by zpestřila domácnost, sáhne automaticky po kaktusu. Jenže lépe by udělal, pokud by sáhl po stálezelené rostlince, jako je třeba dracéna, monstera nebo třeba zamioculcas. V případě, že sáhne po kaktusu, musí této rostlině věnovat svůj čas. Pěstování kaktusů opravdu není tak jednoduché, jak se povídá.

Omyl č.1: Kaktusy se nezalévají

Přejděme však k omylům, které se s kaktusy pojí. Prvním a nejčastějším omylem je to, že kaktusy se údajně nemusí zalévat. Mnozí lidé jsou toho názoru, že ani v poušti je nikdo nezalévá, tudíž je není potřeba zalévat ani doma. Jenže kaktus je květina jako každá jiná, ke svému životu vodu opravdu potřebuje. Dokonce se zalévá častěji než zmiňované stálezelené rostliny.

Omyl č.2: Kaktusy milují horko a přímé sluneční světlo

Není pravdou to, že kaktusy se spokojí s přímým slunečním světlem a obrovským horkem. Opět tato domněnka vznikla v souvislosti s pouští. Kaktusy milují stanoviště, kde je rozptýlené, přirozené světlo. Přímé sluneční světlo jim škodí, stejně jako jim škodí velká horka. Ideální je pro ně pokojová teplota.

Omyl č.3: Kaktusy nekvetou

Pokud stále žijete v domnění, že kaktusy nekvetou, je načase si sundat růžové brýle z očí. Kaktusy kvést opravdu mohou a kvetou – tedy jen některé druhy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *