Domácnost

Jak vyrobit domeček pro panenky do dětského pokoje?

Pokud chcete udělat své princezně domeček pro panenky, máme pro vás návod.  Využít můžete MDF desky, se kterými se snadno pracuje. Na natírání použijte nezávadnou barvu vhodnou pro nátěr hraček pro děti.

Domeček pro panenky

Například pro klasickou panenku Barbie, která je zhruba 28 cm vysoká, můžete zvolit výšku pater 40 cm, aby se v pokojíčkách mohla dobře pohybovat. Zvolili jsme 4 pokoje, tedy obývák, kuchyň, ložnici a koupelnu a k tomu podkroví, terasu a garáž.

Jak vyrobit domeček pro panenky z kartonu? Krabice lepte kvalitním lepidlem na papír nebo pomocí tavné pistole. Krabice musí být dostatečně pevná, aby domeček dobře držel tvar. Zkontrolujte všechny spoje a stejně k sobě slepte všechny klopy.

Co budete potřebovat:

  • Nařezané MDF desky široké 1 cm
  • Lepidlo na dřevo Pattex
  • Balakryl v požadovaných odstínech vhodný k natírání hraček – 2 plechovky
  • Malý váleček a štětec
  • Kladivo
  • Hřebíky
  • Popřípadě lepidlo tekutý hřebík nebo dvoufázové lepidlo na lišty oken

Nařezání MFD desek

Nejprve nařežte MDF desky na požadované velikosti. V některých hobby marketech vás je nechají řezat, nebo si objednejte přímo u dodavatele desek.

Nákresy a vyřezávání

Na boční stěny si nakreslete obrysy oken a aku pilkou je vyřežte.

Vymalování pokojů

Pokud volíte vhodnou barvu, inspirujte se jak vymalovat dětský pokoj. Podobně může vypadat i domeček pro panenky. Nemusí být vždy jen růžový. Stěny natřete tlustým štětcem nebo malým malířským válečkem, který udělá hladší povrch. Desky první vrstvu hodně nasají, proto je třeba nanést 2 až 3 vrstvy. Menším štětcem pak natřete hrany desek.

Sestavení a lepení stěn

Na spodní podkladovou desku přilepte boční krajovou stěnu s okýnky a zadní stěnu. Podepřete ji pak souběžně s hranou podkladové desky. Pro důkladnější stažení boční stěnu přitlučte 3 až 4 hřebíky a stejně tak připevněte i boční stěnu s výřezem na terasu. Nechte ji zaschnout 24 hodin.

Přidělání podlahy a pater

Příčku přilepte k podkladové desce a pro jistotu ji přitlučte hřebíčky, ať drží. Pak připevněte první patro. To přilepte ke stranám domečku a k dělicí příčce a použijte opět hřebíčky. Nechte vše 24 hodin zaschnout. To opakujte s každým patrem.

Přidělání střechy

Nejprve pomocí lepidla a hřebíčků k sobě spojte desky střechy. Pod kraj delší střešní desky připevněte kratší střešní desku. Naneste lepidlo na hrany, nastavte si požadovanou polohu střechy a zezadu ji na několika místech přitlučte hřebíčky. Pak naneste lepidlo na hrany bočních stěn domečku tam, kde doléhají ke střeše a nechte opět 24 hodin schnout.

Přilepení garáže a terasy

Nejprve přilepte bok garáže a zase podepřete. Hned poté připevněte střechu a podlahu. Opět nechte vše 24 hodin zatuhnout.

Dotvoření domečku pro panenky

Na okna můžete použít lišty, které je třeba jen rozřezat a natřít. Pak už zbývá jen dotvořit nábytek a vybavení, kde se fantazii meze nekladou. Pokud nechcete nechat podlahy jen tak, použijte třeba zbytky koberce. Můžete se také podívat, jaké jsou výhody koberce v pokoji. Na tvorbu bytového textilu využijte šicí stroj a zbytky látek, které doma najdete.       

Často kladené otázky

Jak doladit vzhled nábytku pro Barbie?

Pro výrobu nábytku pro Barbie doporučujeme zakoupit pár metrů pěkné pásky. Pomocí ní začistíte hrany, klouby, šmouhy i hřebíčky.

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *