Elektřina zdražuje. Jak za ni ušetřit? Odbourejte zlozvyky
Dům

Elektřina zdražuje. Jak za ni ušetřit? Odbourejte zlozvyky

Už jste určitě slyšeli o tom, že elektřina zdražuje. Mnozí lidé hned ve chvíli, kdy se dozvěděli o zdražování elektřiny, přešli k výhodnějšímu dodavateli energie. Jenže zdražovat budou všichni dodavatelé, proto je otázkou, jestli přechod byl opravdu tak výhodný, jak se z počátku zdál být. Jelikož nyní navíc započala topná sezona, musíme se naučit s elektřinou šetřit, abychom nebyli nemile překvapení, až přijde příští rok vyúčtování.

I když se zdá být šetření elektřinou těžké a složité, není to tak. Chyba totiž tkví jen v našich zlozvycích, které se musíme naučit odbourat. Jestliže své zlozvyky odbouráme, nakonec nám budou zálohy na elektřinu ještě vracet! A potom si koupíme něco hezkého nebo si zajdeme s blízkými na parádní večeři.

Otázkou tedy je, jaké zlozvyky nám brání v šetření nákladů na elektřinu?

• Nezhasínáme po sobě

Položte si ruku na srdce a zodpovězte otázku: „Zhasínáte po sobě?“ Mnozí lidé odchází z místností, aniž by po sobě zhasínali. To znamená, že vyhazují peníze doslova z okna. Pokud se naučíte po sobě zhasínat, sníží se náklady na elektřinu a vy budete šťastnější. Nejedná se o nic složitého, jen si na tento zlozvyk musíme dát pozor.

• Usínáme při zapnuté televizi

Podzimní pochmurná nálada nás často dovede až k odpolednímu spánku. Odpolední spánek samozřejmě není nic špatného, dokonce je to i zdravé (podporuje naše myšlení). Nesmíme však spát při zapnuté televizi. Při zapnuté televizi si člověk plnohodnotně neodpočine, navíc se tímto způsobem zvyšují náklady na elektřinu.

• Nemáme LED žárovky

Jaké žárovky máte namontované ve svítidlech v domácnosti? Máte nainstalované LED svítidla nebo jen klasické levné žárovky? V případě, že máte svítidla plná klasických žárovek, okamžitě je změňte za LED žárovky. LED žárovky jsou sice dražší, ale za to jsou daleko, daleko úspornější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *