Prodejci tepelných čerpadel
Dům

Prodejci tepelných čerpadel – co vše si o nich zjistit?

Zvýšená poptávka po tepelných čerpadlech dala vzniknou řadě nových firem prodávajících tento zdroj tepla. Otázkou však je, kolik z nich se na trhu udrží, viz problémy některých prodejců solárních panelů.

Co pak bude se zákazníky těchto firem? Servis, revizní prohlídky a opravy tepelných čerpadel budou muset řešit u jiných obchodníků, nadobro rozloučit se pak tito majitelé budou muset s nadstandardními zárukami a podmínkami vázanými právě na zkrachovalé obchodníky.

Při výběru tepelného čerpadla byste rozhodně měli vzít v úvahu:

  • Dobu působnosti obchodníka na trhu s tepelnými čerpadly.
  • Počet nainstalovaných tepelných čerpadel (čerpat lze z výročních zpráv, tiskových zpráv apod.)
  • Schopnost obchodníka dostát svým závazkům ve vztahu k nadstandardním zárukám (čerpat lze z odborných diskusí na internetu).
  • Jestli je obchodník schopen zajistit i instalaci tepelného čerpadla, tj. tyto práce nepřehazuje na externí pracovníky, kteří nemusí mít dostatečné zkušenosti, kompetenci uvádět tepelná čerpadla do provozu či jim zajišťovat následný servis.

Žádoucí je rovněž:

  • Zjistit si šíři nabídky prodejce, tj. jestli prodává více typů tepelných čerpadel, a je tak schopen vám poskytnout opravdu objektivní doporučení. Nezřídka se totiž můžete setkat se situací, kdy prodejce nabízí pouze tepelná čerpadla vzduch/vzduch či vzduch/voda, které jsou jednoduché na instalaci, nemusí však být pro zákazníka ideální volbou.
  • Jestli tepelná čerpadla z nabídky prodejce získala ocenění Evropská značka kvality Q, kterou uděluje nezávislý zkušební ústav poté, co tepelné čerpadlo úspěšně prošlo důkladným prověřením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *