podlahové_topení_PR
Interiér

Užívejte si celoročně vyhřátou podlahu s podlahovým vytápěním

Podlahové vytápění pravděpodobně od chvíle jeho instalace a následného zakrytí podlahovou krytinou nikdy neuvidíte. Významně však ucítíte jeho význam jakmile se venku trochu ochladí. S podlahovým vytápěním budete moci ráno vylézt z postele a došlápnout na vyhřátou podlahu. Užijte si pocit tepla, který je našemu těla nejvíce přirozený a zapomeňte již ve svém interiéru na nevzhledné radiátory!

Podlahové vytápění snižuje provozní náklady v domácnosti

Podlahové vytápění se spolu s vytápěním stěnovým a stropním řadí k velkoplošným vytápěním. Velkoplošné vytápění umožňuje sdílet teplo do vytápěného prostoru z největší části sáláním. Přenos tepla sáláním známe především ve formě slunečního záření. Funguje to tak, že se od sálající plochy ohřívají plochy osálané a teprve od těchto ploch (v tomto případě podlahy) se ohřívá okolní vzduch. Podlahové vytápění tak díky výrazně rovnoměrnějšímu rozložení teplot v místnosti umožňuje snižovat celkové provozní náklady. Díky rovnoměrnějšímu vyhřátí místnosti Vám doma nevznikají žádné velké rozdíly mezi teplotou podlahy a pod stropem. Pozitivní stránkou podlahového vytápění je rovněž i komfort, jelikož topení není vidět a ničemu nepřekáží.

Regulace podlahového vytápění pro dosažení ještě většího komfortu

Podlahové vytápění s sebou přináší rovněž i skvělou úroveň regulovatelnosti. Díky termostatům můžeme přesně a individuálně nastavovat teploty v jednotlivých místnostech a to v různých časových režimech. Termostaty rovněž umožňují řídit výslednou teplotu v místnosti podle teploty podlahy či teploty prostoru. Hlídat si rovněž můžete maximální teplotu podlahy. Maximální teplota podlahy s podlahovým vytápěním s dlouhodobým pobytem osob bývá omezena na 27 °C. Podlahové vytápění spolu s optimálním elektronickým termostatem seženete u firmy ŠTORC.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *