nejlevnejsipodlahy_cz_PR
Interiér

Jaké druhy podlah patří v současnosti k nejpopulárnějším a proč se vyplatí do nich investovat?

Chystáte-li se v blízké době na rekonstrukci podlah ve vaší domácnosti, případně volíte vhodný druh do nového bytu, pak vás jistě mohou ovlivnit také současné trendy. Tuzemské obchody a e-shopy dnes nabízejí především atraktivní vinylové podlahy, oblibě se však i nadále těší klasické dřevěné varianty.

Výhody vinylu

Jestliže je v místnosti položena vinylová podlaha, rozhodně to neuškodí modernímu vzhledu interiérů, ba spíše naopak. Přestože se jedná o umělý materiál, působí velmi přirozeně. Ohromnou výhodou je množství dekorů, z nichž si lze vybírat. Asi nejčastěji se prodávají vinylové podlahy, jež na první pohled připomínají dřevo. Někteří lidé si tyto dva jinak zcela odlišné materiály mohou na první pohled splést.

Dříve byla v oblibě linolea. Přestože dnes zažívají určitý návrat, jejich nevýhodou je měkkost, tudíž se snadno poškrábou a poničí. Vinylové podlahy jsou však v tomto směru na daleko vyšší úrovni. Polyuretanová vrstva, která je použita ve svrchní části podlahy, zabraňuje snadnému mechanickému poškození. Vinylová podlaha vám vydrží po mnoho let bez viditelných vad, pakliže se o ni budete řádně starat. Nevadí ani, když na ni vylijete například víno. Zaschlé fleky od jídel a nápojů se dají bez problémů odstranit.

Dřevěná podlaha

Moderní vinylová podlaha je cenově dostupným řešením. Jestliže ale chcete ještě vyšší kvalitu a nehledíte v první řadě na cenovou relaci, může pro vás být pravým řešením dřevěná podlaha. Zvolit lze tradiční parkety, plovoucí formu podlahy, případně jiné varianty.

U dřeva se musí vyzdvihnout především dlouhá životnost. Stačí zvolit vhodnou dřevinu, z níž podlaha bude vyrobena. Má být dostatečně tvrdá, avšak zároveň pružná.

Dřevěná podlaha potěší z estetického hlediska. Díky své atraktivitě je vhodná snad do každé domácnosti, moderní i tradičněji zařízené. Kromě toho má dřevo přirozeně příjemnou vůni, což mnohé z vás rovněž potěší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *